en
  • Kerstin Hamilton A World Made by Science (detail), 2018 Series of photos mounted on aluminium

#8 lasīšanas darbnīca kopā ar Rīgas biennāli

Ceturtdien, 27. septembrī, aicinām pievienoties astotajai lasīšanas darbnīcai, lai kopā diskutētu par tēmu "Līdzdalība un mākslas “attiecību antagonisms”".

Norises vieta: Kristapa Morberga rezidence, Z.A.Meierovica bulvāris 12

Visdažādākie šodienas realitātes jautājumi, kas saistīti ar ekonomiku, pilsoniskajām tiesībām klimata pārmaiņām utml., prasa sabiedrības iesaistīšanos. Amerikāņu rakstniece Rebeka Solnita šīs iesaistīšanās pamatā redz cerību, nevis naivu ticību, ka nākotnē viss būs labāk, bet kritiskajā domāšanā balstītu plašāku skatu uz iespējām, kas liek rīkoties. Pārmaiņas var ietekmēt ne tikai sociālie aktīvisti, bet arī mākslinieki, rakstnieki, zinātnieki, publiskie intelektuāļi un sociālo mediju dalībnieki, padarot noteiktās problēmas redzamas un publiskas. Tas ir pirmais solis, lai panāktu izmaiņas.

Līdzdalības, iesaistīšanās, apmaiņas, komunālās un kooperatīvās prakses, mākslā tiek saistītas ar tā saukto sociālo pavērsienu. Tā ietekmīgākās pieejas ir franču kuratora Nikolā Burjo definētā “attiecību estētika”, kurā māksla objektu vietā rada sociālu „starptelpu”, un mākslas kritiķes Klēras Bišopa analizētais ”attiecību antagonisms”, kas kā taktiku izvēlas konfrontāciju. Tās abas priekšplānā izceļ ētiskas vērtības, kur kompleksi mijiedarbojas sociālie, politiskie, ētiskie un estētiskie aspekti.

Lasīšanas darbnīcas dalībnieki aicināti pirms tam iepazīties ar sekojošiem tekstiem:

Rebecca Solnit, “Hope is an Embrace of the Unknown”. Hope in the Dark. Untold Histories, Wild Possibilities. 2016.

Jason Miller, “ Activism vs. Antagonism: Socially Engaged Art from Bourriaud to Bishop and Beyond”. FIELD: A Journal of Socially-Engaged Art Criticism. Issue 3, Winter 2016.

Tekstus iespējams saņemt, rakstot uz e-pastu: readingworkshop2018@gmail.com.

Lasīšanas darbnīca notiek angļu valodā; dalība bez maksas. 

Lasīt vairāk