...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Agneses Rudzītes – Kirillovas un Ievas Saulītes instalācija „Kārtības formula. Inventarizācija”
LLMC Ofisa galerija, Alberta iela 13, Rīga
08.05.12 - 06.06.12

„Katra telpa raksturo tur mājojošā vai strādājošā cilvēka vērtību un uztveres sistēmu, tā raksturo dzīvesveidu un izvēlēto profesiju." Instalācija pievērš uzmanību institūcijai, ar to saprotot gan kultūras iestādi, gan ģimeni, laulību, valsts vadību vai jebkuru citu institūciju, kas darbojas pēc reglamentētiem noteikumiem.

"Inventarizāciju veicot, notiek sausa faktu uzskaite, kura vedina kritiski atskatīties uz institūcijas uzbūvi. Inventarizācijas laikā ierauga kā nepieciešamo, tā arī nevajadzīgo lietu uzkrājumu, kas uzskatāmi raksturo, vai institūcijas „ķermenis” spēj pilnvērtīgi funkcionēt un vai tā daļu funkcijas netiek bloķētas ar organismam neveselīgām lietām. Mēs veidojam instalāciju no Laikmetīgās mākslas centrā atrodamiem derīgiem, nederīgiem vai gan-jau-kādreiz-varbūt-noderīgajiem priekšmetiem, aicinot instalācijas veidošanā piedalīties arī skatītāju,” ar izstādes ideju iepazīstina mākslinieces.

 

Instalācija „Kārtības formula. Inventarizācija” top četros piegājienos. Vispirms mākslinieces kopā ar Laikmetīgās mākslas centra darbiniecēm veido pamatekspozīciju, vēlāk ‘savu kārtību ieviest’ tiek aicināti profesiju pārstāvji, kas rūpējās par svarīgāko sabiedrības funkciju nodrošināšanu – taisnīgumu un kārtību, par vizuālo pasaules izpratni un par mobilitāti. Instalācijas tapšanā aicināti iesaistīties arī skatītāji.

 

Ieva Saulīte ir māksliniece un kuratore, kas savu pieredzi un profesionālo rūdījumu uzkrāj piedaloties dažādos ar vizuālo mākslu saistītos pasākumus, kā arī izstādēs Latvijā un ārvalstīs. Projekta ietvaros Ieva ir gan projekta vadītāja, gan māksliniece.

 

Agnese Rudzīte – Kirillova Latvijas mākslas kontekstā atpazīstama kā tēlniece, starptautisku atzinību ieguvēja zūdošu/efemēru materiālu (smiltis, ledus, sniegs, uguns) skulptūru festivālu ietvaros. Māksliniece aktīvi piedalās izstādēs Latvijā un ārvalstīs.

 

Instalāciju „Kārtības formula. Inventarizācija” atklāj 2012. gada 8. maijā plkst. 18.30, tā skatāma līdz 6. jūnijam. Instalācija ir noslēdzošais notikums pasākumu sērijā SADARBĪBA+KONTEKSTS. Projektu atbalsta Eiropas Kultūras fonds (European Cultural Foundation), Ziemeļvalstu kultūras punkts (Nordic Culture Point).

 

Izstāde:Agnese Rudzīte – Kirillova un Ieva Saulīte.

Kārtības formula. Inventarizācija

Norises laiks: 8.05-6.06.2012

Atklāšana 8. maijā plkst. 18:30.

Adrese: Laikmetīgās mākslas centra Ofisa galerija

Alberta iela 13, Rīga

1 / 1