...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Annas Hūtjes izstāde „PAGRIEZIENS!”
Latvijas Univesitātes centrālajā ēkā, Raiņa bulvārī 19
20.11.13 - 15.12.13

Trešdien, 20. novembrī, plkst. 17.00 Latvijas Universitātes centrālajā ēkā Laikmetīgās mākslas centrs (LMC) atklās nīderlandiešu mākslinieces Annas Hūtjes (Anna Hoetjes) izstādi „PAGRIEZIENS!” (TURN!). Anna Hūtjes ir pētījusi sinhronās vingrošanas tradīciju sociālistiskajās republikās, domājot par to, vai sinhrons kolektīvs iespējams arī mūsdienās, kad par normu kļuvis individuālisms.

Izstādē būs redzama video instalācija, dokumentāls video, izstādes atklāšanas vakarā – arī mākslinieces performance. Izstāde apskatāma Latvijas Univesitātes centrālajā ēkā, Raiņa bulvārī 19, līdz 15. decembrim. Ieeja – bez maksas.

Annas Hūtjes projekts „PAGRIEZIENS!” (TURN!) sākās ar pētījumu par masu kustībām, strādājot pie cita darba – dokumentālā video „Tas bija grūti / to vajadzētu atjaunot”. Iedvesmojoties no radītā materiāla, māksliniece  sadarbībā ar vācu horeogrāfi Heiki Hennigu pēcāk radīja horeogrāfiju-iestudējumu, kurā ietvertas atsauces uz dažādām masu kustībām – masu paniku, zibakcijām (flashmob), militārām parādēm u.c. Abu mākslinieču radītais uzvedums, piedaloties simt piecdesmit brīvprātīgiem dalībniekiem, notika Leipcigā, stadionā, kas sociālisma laikā bijusi nozīmīga vieta propagandistiskai masu vingrošanas tradīcijai, savukārt mūsdienās kļuvusi par izteikti komerciālu „RED BULL” arēnu.

Galvenais problēmjautājums, ko māksliniece savā projektā apskata, ir kolektivitāte, kas tiek panākta ar sinhronizētām ķermeņa kustībām, „kļūstot par skrūvīti lielākā mehānismā”. Annu Hūtji interesē, kādos brīžos iedarbojas savstarpējās saites starp cilvēkiem, kādos brīžos rodas kopiena? Kādos brīžos kolektīvs kļūst par iespaidīgu attēlu, izmantotu komerciāliem vai propagandiskiem mērķiem?

Izstādē aplūkojama video instalācija ar kadriem, kas fiksēti gan no putna lidojuma skatupunkta, gan dalībnieku mobilajiem telefoniem, ir iekļautas arī ainas no uzveduma sagatavošanas un mēģinājuma procesa. Projektam „PAGRIEZIENS! (TURN!)” pieder arī Annas Hūtjes performances, viena no tām būs skatāma arī izstādes atklāšanas vakarā.

Par mākslinieci Annu Hūtjes:

Anna Hūtjes (Anna Hoetjes) ir māksliniece, kas dzīvo un strādā Amsterdamā. Izglītību ieguvusi Nīderlandes Mākslas institūtā, Mākslas akadēmijā Berlīnē, Kūpera mākslas skolā Ņujorkā, Gerrita Ritvelda Akadēmijā Amsterdamā. Annas Hūtjes darbiem, kas nereti ir performances un to fiksācijas video, raksturīga interese par kustību, cilvēku mijiedarbību telpā un varas attiecībām, kas rodas, cilvēkiem mijiedarbojoties dažādās sabiedriskās situācijās.

Annas Hūtjes darbi apskatāmi Latvijas Universitātes centrālajā ēkā, Raiņa bulvārī 19, no 21. novembra līdz 15. decembrim katru dienu no plkst. 9.00 līdz 18.00. Izstādi rīko Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar Latvijas Universitāti, klubu „NABAKLAB” un „Radio NABA”. Izstādes norisi atbalsta Rīgas Dome un Valsts Kultūrkapitāla fonds. Izstādes kuratore – Ieva Saulīte. Vairāk informācijas:  www.annahoetjes.com

Par Latvijas Universitāti:

Latvijas Universitāte dibināta 1919.gadā un ir lielākā un tradīcijām bagātākā augstākās izglītības iestāde Latvijā, kurā studē 15 tūkstoši studentu. Visas vairāk nekā 130 LU īstenotās  studiju programmas ir akreditētas. Tās 13 fakultātēs un 21 institūtā strādā mūsu valsts vadošie speciālisti dabas, humanitārajās un sociālajās zinātnēs. Universitātes darbības mērķis ir kļūt par starptautiski atzītu Eiropas un pasaules nozīmes zinātnes universitāti, dodot ieguldījumu Latvijas tautsaimniecībā un sabiedrības ilgtspējīgā attīstībā.

1 / 1