...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Dalība festivālā “Today Is Our Tomorrow”
Kaiku–Kieku–Stidilä, Kaikukatu 4, 00530 Helsinki
12.09.19 - 14.09.19

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LLMC) no 12. līdz 14. septembrim piedalīsies starptautiskā, starpdisciplinārā festivālā "Today is Our Tomorrow" Somijā, Helsinkos. LLMC plašajā festivāla programmā piedāvās starptautiskā mākslinieču tandēma Skuja Braden darbus, kuros risinātas feminisma un citas sociāli kritiskas tēmas.

Festivāla "Today is Our Tomorrow" programmā kuratores Solvita Krese un Inga Lāce iekļāvušas Skuja Braden darbus (“XOXO” un “Medusa's speculum”), kuros apspēlētas dzimuma kara un citas sociālpolitiskas idejas. "Today Is Our Tomorrow", ko rīko mākslas centrs PUBLICS, ir uz sadarbību vērsts, kolektīvs un transdisciplinārs festivāls – tajā saplūst līdzības, apvienības un atšķirības. Festivāls veido mikrokosmosu, izdzīvojot un reprezentējot dažādas nākotnes formas kā aktuālas sociālkulturālas un mākslinieciskas prakses, kas bāzētas Somijā un pasaulē. Uz sadarbību vērstā metodoloģija tiecas reprezentēt ekoloģiju un domāšanas un pieredzes atšķirības.

Skuja Braden (kopš 1999. gada) ir divnacionāls viendzimuma sadarbības tandēms, kura mājvieta ir Aizkrauklē. Mākslinieču tandēms savos darbos rada paralēlas pasaules, kurās ķermeņi veidoti no porcelāna, no okeāniem izlec liesmas un lūpas pieskaras lūpām, dāvājot vēsu ūdeni no savām dzīlēm. Skujas Braden darbos atrodams kaujiniecisks feminisms, politiski komentāri un pa šķipsniņai budisma. Mākslinieču tandēma Aizkraukles keramikas studijā top darbi, kas ceļo uz izstādēm visā pasaulē.

LLMC un "Today is Our Tomorrow" sadarbība iespējama, pateicoties Baltijas kultūras fonda atbalstam. Latvijas dalība festivālā turpināsies arī 2020 gada septembrī, kad LLMC, Nida Art Colony un Narvas mākslas rezidences sadarbības rezultātā festivālā Baltiju pārstāvēs vairāki mākslinieki.

Plašāk par festivālu "Today is Our Tomorrow" un programmu lasāms šeit.

1 / 3