...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

DISKUSIJA: Nākotnes Latvijas laikmetīgās mākslas muzeja kolekcija un tās pētniecība.
Klātienē un tiešsaistē
15.07.21

Šā gada 15.jūlijā pl. 17.00 norisinājās pirmā klāties//tiešsaistes diskusija no mākslas parka "Mobilais muzejs. Nākamā sezona" un festivāla "Survival Kit" publiskās programmas diskusiju sērijas. Video: Rihards Rožkalns


Kolekcijas veidojas no daudzslāņaina vērtību tīkla, kuru veido vēsturiski, finansiāli, tehniski, estētiski, emocionāli u.c. lielumi. Darbs ar krājumu bieži vien ir neredzama, bet ļoti būtiska muzeju identitātes daļa. Muzeja krājums nosaka tā raksturu, paver plašas iespējas pētniekiem un kuratoriem stāstīt visdažādākos stāstus.


Diskusijas laikā tika runāts par to, cik lielā mērā pašu institūciju definē tai piederošais krājums, un kā tas ietekmē muzeja saturisko ietvaru? Kādas ir tendences 21.gs. mākslas kolekciju papildināšanā pasaules kontekstā, un kā tās sasaucas ar nākotnes Latvijas Laikmetīgās mākslas kolekcijas veidošanu? Kāda būs Latvijas Laikmetīgā mākslas muzeja kolekcija gan lokālā, gan starptautiskā kontekstā? Kādas ir iespējamās kolekcijas pētniecības stratēģijas un izstāžu politika?


Moderatore: Līna Birzaka - Priekule - Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu kuratore, mākslas zinātniece

Dalībnieki

Iveta Derkusova - Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktores vietniece krājuma darbā, 

Ineta Zelča- Sīmansone - Paula Stradiņa medicīnas vēstures muzeja direktora vietniece attīstības darbā, 

Antra Priede - Latvijas Mākslas akadēmijas prorektore studiju darbā,

Ieva Astahovska - Latvijas Laikmetīgās mākslas centra pētniece un kuratore,

Rasa Jansone - māksliniece un publiciste,

Ēriks Božis - mākslinieks.


Diskusija bija pieejama tiešsaistē arī tiem, kuriem Facebook nav sava konta. Savukārt klātienē, Ganību dambī 30, Rīgā tika aicinātas apmeklēt Covid-19 pārslimojušas un vakcinētas personas, uzrādot sertifikātu.


Šī ir pirmā diskusija no gaidāmās diskusiju sērijas mākslas parka "Mobilais muzejs. Nākamā sezona" un festivāla "Survival Kit" publiskās programmas ietvaros. Tiks organizēta diskusiju sērija, ko šogad apvieno kopīgs nosaukuma un tematiskais ietvars "Fiktīvais muzejs", tādējādi veidojot iluzora muzeja struktūru. Diskusiju sērijas mērķis ir aktualizēt Latvijas laikmetīgās mākslas muzeja nepieciešamību, izjautāt tā nākotnes vīziju, kolekcijas veidošanas principus, starptautiskās sadarbības iespējas, mijiedarbību ar lokālo vidi un pilsētas attīstības vektoriem, kā arī runāt par laikmetīgās kultūras klātbūtni pilsētas attīstības trajektorijā kopumā.


Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Rietumu banka un Nākotnes Atbalsta Fonds.

1 / 1