...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Gundegas Evelones izstāde – instalācija - telpa "Mīkstā tumsa"
LLMC, Ofisa galerija, Alberta iela 13, Rīga
20.11.15 - 18.12.15

20. novembrī 18:30 LLMC Ofisa glerijā tiks atklāta Gundegas Evelones eksperimentālā izstāde – instalācija - telpa „Mīkstā tumsa”, kas pievēršas indivīda iekšējai telpas izjūtai un iespējai to iluzori, bet reizē reāli paplašināt, samazināt, ar to manipulēt.

Izstāde apskatāma līdz 18. decembrim.

 „Mīkstā tumsa” iecerēta kā kinestētisks, maņas apvienojošs un jaunas sajūtas sintezējošs mākslas pārdzīvojums, kas ietekmētu ne vien ar vizuālajiem un skaņas kairinātājiem, bet arī taktīli – ar pieskārienu, temperatūras maiņām, iluzoru realitātes dimensiju paplašinājumu, skatītājam liekot pārslēgties no „es zinu” uz „es reāli sajūtu”. Reaģējot uz pieejamo informāciju, aizpildot trūkstošo ar saņemto, skatītājs savā apziņā sāk būvēt jaunu izstādes telpu, kura, iespējams, ir daudz plašāka, vai tieši otrādi – sīkāka. Zūd iemācīto proporciju apziņa un mainās sajūtas par savu izmēru apkārtējā vidē.

Izstādē Gundega turpina savu mākslas pētījumu par indivīda un apkārtējās telpas fiziskajām un mentālajām attiecībām, kas tika aizsākta personālizstādē „I’m in.” galerijā „Ziema” (2013.).

Gundega Evelone (1988) ir starpdisciplināra māksliniece. Ieguvusi LMA maģistra grādu tēlniecībā, taču brīvi strādā dažādos mākslas medijos un tos apvieno pēc nepieciešamības, lai radītu pēc iespējas vispatverošāku inscinētu realitāti, kas pilnīgāk iekļautu un ietekmētu skatītāju. Māksliniece savā radošajā darbībā virzās divos izteikti pretnostatāmos virzienos, pievēršoties gan cilvēkpētnieciskam virzienam dažādās sociālās un vēsturiskās situācijās, gan radot darbus, kuros strādā ar tādiem fundamentāliem jēdzieniem, kā „telpa”, „matērija”, „esamība-neesamība”, meklējot saskares punktu starp reālo, taustāmo pasauli un indivīda subjektīvo uztveri. Gundega Evelone līdz šim piedalījusies vairāk kā 50 dažādos mākslas projektos gan kā autore, gan kā kuratore Latvijā un ārvalstīs.

„Mīkstā tumsa” bez maksas aplūkojama LLMC Ofisa galerijā, Alberta ielā 13 (7. stāvs), darba dienās no plkst. 12:00 – 18:00

Izstādi finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas Dome.