...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Ilvas Kļaviņas izstāde "Avots"
"Ēdnīca" (Korpusu cehs), Andrejsala
19.12.06 - 21.01.07

Jaunajā sērijā māksliniece atsaucas uz fabrikas cehu atmosfēru - sienu faktūrām un krāsām, radiatoru funkcionālo dizainu. Abstraktie novecojušo industriālo interjeru fragmenti ļauj gleznot krāsas toņu niansēm piesātinātas kompozīcijas.

Ilvas Kļaviņas personālizstādē būs skatāmas gan jaunās, Andrejostas vides iespaidā tapušās gleznas, gan pēdējos gados gleznotie, bet līdz šim vēl plašākam skatītāju lokam nezināmie darbi. Laikā kopš LMA glezniecības nodaļas absolvēšanas un pēdējas personālizstādes 1998. gadā Ilva Kļaviņa ir strādājusi video un instalācijas žanros, kā arī bijusi filmu māksliniece vairākām filmām, izstāde "Avots" sniedz iespēju iepazīties ar Ilvas Kļaviņas gleznām, kas šajā laikā tapušas līdztekus darbībai citos medijos. 

Ilvas Kļaviņas personālizstāde "Avots" tiek veidota Andrejsalas bijušās rūpnīcas telpā - industriā vidē, kurā pēdējos mēnešos ir tapušas arī jaunākās izstādē eksponētās gleznas.

"Man patīk ritms, kas piemīt radiatoriem. Dažādiem radiatoriem tas ir atšķirīgs. Īpaši daudz informācijas var iegūt Andrejsalā, kur šobrīd arī top manas gleznas. Te ir tik dažādi radiatori - sākot no padomju laikiem līdz eiroremontam. Vērojot apkārtējo vidi, bildēs iezogas arī dienasgaismas spuldzes." Ilva Kļaviņa

http://static.lndb.lv/lmc_posters/00048/6-2000-klavina-2007.jpg
1 / 1