en
  • Inga Erdmane. Foto: Jānis Pešiks

Ingas Erdmanes izstāde "Atzīstos, ka kļūdījos saskaitot"

„2011. gada vasarā, atgriežoties mājās no Nīderlandes, mani un manu draugu arestēja uz Latvijas robežas. Mūsu mašīnā tika atrasts nenozīmīgs daudzums kaņepes augu ziedu. Dodoties mājās, mēs bijām piemirsuši, ka vienā no kastēm atrodas sauja pašu audzētas marihuānas, kas Latvijā tiek uzskatīta par vienu no bīstamākajām narkotikām un kaitīguma ziņā tiek pielīdzināta heroīnam, kokaīnam un citām īpaši spēcīgām sintētiskajām apreibinošajām vielām,” par savu darbu stāsta māksliniece Inga Erdmane.

 „Pēc arestam sekojošā pusgada neziņas, baiļu un panikas es saņēmu divus spriedumus divās dažādās lietās, abus lielā mērā balstītus uz vieniem un tiem pašiem faktiem, proti, manu medicīniskās pārbaudes protokolu. Mēs uzskatām Tiesu par institūciju, kas pārstāv taisnīgumu un objektīvu spriedumu. Mani pārsteidza, ka galvenais „klupšanas akmens” ir nepilnības komunikācijā - ne tikai starp mani kā indivīdu un sistēmu, bet galvenokārt pašas sistēmas iekšienē.”

Mākslinieces Ingas Erdmanes darbu sērija „I Agree I Have Blundered. Criminalcase No 15890013311” rosina domāt par mūsdienu sabiedrības kontroles mehānismiem, likuma varas pelēko zonu un indivīda lomu tās definēšanā, interpretēšanā, t.i., cilvēcisko faktoru. Diskusijā „Sabiedrība un kontrole. Māksla pelēkajā zonā” tiks meklētas atbildes uz jautājumiem, kā kontroles struktūras turpina attīstīties mūsdienās un kā tās attiecināt uz Latvijas situāciju. Kas veido un ietekmē varas un indivīda attiecības? Kas īsti ir pelēkā zona un vai to nepieciešams/ iespējams definēt? Kam par labu parasti notiek tiesu sistēmas pelēko zonu interpretācija? Un kā pati sistēma, mediji, māksla un filozofija var mijiedarboties tās izgaismošanā?

Diskusijā piedalīsies māksliniece I. Erdmane, žurnālists Māris Zanders, Cilvēktiesību centra direktore Anhelita Kamenska, filozofs Igors Šuvajevs un mākslas zinātniece Solvita Krese. Izstāde ir apskatāma līdz 1.martam Laikmetīgās mākslas centra Ofisa galerijā, Alberta ielā 13, 7. stāvā. Ieeja izstādē un dalība diskusijā – bezmaksas.

Par mākslinieci Ingu Erdmani

Māksliniece, fotogrāfe Inga Erdmane ir pabeigusi Hāgas Karaliskās Mākslas akadēmijas fotogrāfijas nodaļu, kā arī Rīgā studējusi psiholoģiju. I. Erdmane savos darbos pievērš uzmanību sabiedrības attiecībām ar indivīdu, dokumentējot reālus notikumus un piedāvājot to interpretāciju instalācijās, apvienotos medijos un fotogrāfijās. Mākslinieces interese par sistēmām un struktūrām ir fokusēta uz robežām, kur indivīdi iekļūst tā dēvētajās „pelēkajās zonās”, mēģinot atšķetināt savas attiecības un savstarpējo sasaisti, kad iejaucas „cilvēciskais” faktors. Vairāk informācijas: www.erdmane.com.

Lasīt vairāk