...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Ingrīdas Pičukānes izstāde „Sarkanā istaba”
LLMC, Ofisa galerija, Alberta iela 13, Rīga
06.12.16 - 02.02.17

Gleznojums „Sarkanā upe” LLMC Ofisa galerijā tiks veidots, pielietojot viduslaiku mākslai raksturīgo sukcesīvo  stāstījuma metodi, kas izmantota daudzos Ingrīdas Pičukānes zīmējumos. Autores stāstu iemieso tēls, kas izdzīvo dažādus menstruālā cikla posmus – pirmsmenstruālo sindromu, spēcīgas sāpes menstruāciju laikā un tām sekojošo atvieglojumu un prieku par esamību kā tādu, mēnešreizēm beidzoties. „Stāstā, kas caurvīs gleznojumu, vēlos parādīt savu personīgo pieredzi un sajūtas, kas saistās ar mēnešreizēm. Īpašās dienas, tās dienas, sarkanās dienas, sieviešu dienas – tie ir daudzi apzīmējumi mēnešreizēm, fizioloģiskam procesam, kas sievietes piemeklē katru mēnesi. Manuprāt, Latvijā tā vēl joprojām ir aizliegtā tēma - par mēnešreizēm maz runā un maz raksta. Tās tiek uztvertas kā kaut kas, kas pieder tikai sieviešu pasaulei, kļūstot par sieviešu noklusētu dzīves daļu. Taču šī ķermeniskā pieredze ir ļoti būtiska ne tikai manā dzīvē, bet arī citu sieviešu dzīvēs, un, manuprāt, svarīgi ir runāt par šīm pieredzēm, stāstīt un dalīties. Man ir raksturīga sociālā taisnīguma izjūta, un feminisms ir viens no aspektiem, kas raksturo manus darbus,” tēmas izvēli komentē Ingrīda Pičukāne.   

Ceturtdien, 2017. gada 2. februārī, notiks atvēršanas svētki alternatīvajam žurnālam jeb zīnam „Samanta”, ko nelielā tirāžā izdevusi Ingrīda Pičukāne sadarbībā ar vairākām ilustratorēm, fotogrāfēm un rakstu autorēm. Zīnu raksturo feministiska ievirze, un tas veltīts ķermeņa kaunināšanas (body shaming) tematikai.

Ingrīda Pičukāne ieguvusi maģistra grādus Igaunijas Mākslas akadēmijas Animācijas nodaļā un Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā, apguvusi glezniecību Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā. Veidojusi ilustrācijas izdevniecības „Liels un mazs” bērnu grāmatām „Noslēpums” (autors: Jāzeps Osmanis) un „Muzejā iespīd Mēness jeb Tobiass un draugi sargā Rīgas vēsturi” (autors: Juris Zvirgzdiņš). Dizaina autore Janas Kukaines grāmatai „Daiļās mātes” (izdevējs: „Neputns”, 2016). Ingrīda Pičukāne vairākkārt piedalījusies laikmetīgās mākslas festivālā SURVIVAL KIT, bet viņas zīmētie komiksi regulāri tiek publicēti Baltijas komiksu žurnālā „Š!”, kā arī ietverti latviešu komiksu izstādēs ārvalstīs.

Ingrīdas Pičukānes izstādes tapšanu un žurnāla izdošanu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, “Dardedze Hologrāfija” un Arctic Paper.

LLMC Ofisa galerija ir atvērta katru darba dienu no plkst. 12.00 līdz 18.00; izstādes apskatāmas bez maksas. Adrese: Alberta iela 13 (7. stāvs), Rīga, LV-1010. Telefons: +371 67039282. facebook.com/LMC.LV