en
  • Ekspozīcijas skats no izstādes “TEV IR PIENĀKUŠAS 1243 ZIŅAS. Dzīve pirms interneta. Pēdējā paaudze”. Foto: Kristīne Madjare. Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, 2017

  • Atmiņu klade. Foto: Kristīne Madjare. Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, 2017.

Izglītības aktivitātes vidusskolēniem izstādē
TEV IR PIENĀKUŠAS 1243 ZIŅAS. Dzīve pirms interneta. Pēdējā paaudze

Izstādes "Tev ir pienākušas 1243 ziņas. Dzīve pirms interneta. Pēdējā paaudze" veidotāji aicina vidusskolēnus piedalīties atmiņu klažu konkursā.

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs šī gada decembrī Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā atklājis starptautisku izstādi "Tev ir pienākušas 1243 ziņas. Dzīve pirms interneta. Pēdējā paaudze", kas vēsta par neseno pagātni, kad sevis paša un citu meklējumi notika analogā, nevis digitālā vidē. Tam sagatavota izglītības programma vidusskolēniem un viņu skolotājiem. 

Viena no programmas aktivitātēm ir konkurss, kurā vidusskolas klases kopīgi veido mākslas darbu "Atmiņu klade". To var veidot gan tradicionālā – klades, grāmatas vai albuma formātā, gan kā mākslas vai dokumentālo filmu, dziesmu, spēli, animāciju, objektu, plakātu, dzejoli, stāstu utt. – brīva vieta klases iztēlei. Arī pieeja var būt dažāda – sākot ar personīgiem veltījumiem, līdz socioloģiskam pētījumam par noteiktu tēmu (līdzīgi kādreiz populārajām aptauju anketām), no klasesbiedru pirmo bērnības atmiņu apkopojuma līdz izdomātam stāstam vai filmai par kādu atmiņu kladi. Iesniegtie darbi tiks vērtēti 3 kategorijās: idejas oriģinalitāte, izpildījuma kvalitāte un klases kolektīva līdzdalība projektā. 

Konkursa žūrijā būs JRT aktrise Guna Zariņa, mākslinieks Kristiāns Brekte, diriģents Normunds Šnē, dzejniece Inga Gaile. Klases, kas izcīnīs uzvaru, saņems iespēju piedalīties īpašās meistardarbnīcās: 

Filmu specefektu darbnīcā, ko veidojis Holivudas analogo specefektu meistars un mūzikas festivāla "Coachella" mākslinieciskais direktors Pols Klemente skolēnus iepazīstinās ar paņēmieniem, ko izmanto, lai uz ekrāna ticami parādītu neticamus notikumus. Kā nofilmēt "Titānika" grimšanu, autobusa katastrofu vai lidojošu supervaroni? Vai visu iespējams paveikt tikai ar datoru vai talkā jāņem citi viltīgi triki? Darbnīcā uzvarētāju klases būvēs modeļus, filmēs, gaismos un montēs. Pols Klemente (Paul Clemente) ir pieredzējis Holivudas specefektu meistars, kas piedalījies tādu filmu kā "Titāniks", "Matrix", "X Men" u.c. veidošanā. 

Savukārt radioamatierisma darbnīcā ar orķestra "Sinfonietta Rīga" diriģentu un pasaules čempionu radioamatierismā Normundu Šnē, uz muzeja jumta uzliekot antenu, būs iespēja sacensties kodētu ziņu sūtīšanā. Radioamatierisms ir viens no veidiem, kā cilvēki varēja sazināties ar visu pasauli laikā, kad interneta vēl nebija. Saziņā tika izmantota Morzes ābece, bet radio sakaru kvalitāte bija atkarīga no daudzām nejaušībām, ieskaitot laikapstākļus. 

Mākslas darba oriģināls vai dokumentācija (foto, video) jāatnes uz Latvijas Laikmetīgās mākslas centru līdz 2017. gada 20. decembrim, vai nosūtot pa pastu līdz 2017. gada 15. decembrim (pasta zīmogs). Adrese: Alberta iela 13, Rīga, LV-1010. Tam jāpievieno arī īss ieceres apraksts, kurā jānorāda pieteicēju skolas nosaukums un klases numurs, visu iesaistīto autoru vārdi un katra loma projektā, kā arī kontaktpersona un kontaktinformācija (e-pasts, telefons). Digitāli darbi jāsūta uz e-pastu izglitiba@lcca.lv ar norādi "Konkursam", pievienojot arī ieceres aprakstu. 

Šajā ceļvedī atradīsi uzdevumus, kas palīdzēs iepazīt dzīvi analogajā laikmetā:

Izglītības ceļvedis vidusskolēniem.pdf


Pārējās aktivitātes, ko aicinām izmantot vidusskolas skolēnus un skolotājus, atradīsiet zemāk pievienotajā failā:

ejuz.lv/vidusskoleniem


Izstāde "Tev ir pienākušas 1243 ziņas. Dzīve pirms interneta. Pēdējā paaudze" ir daļa no projekta Midstream ((http://midstream.eipcp.net), kas īstenota sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centru, Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofía (Madride) un eipcp (Vīne).  

Izstādi līdzfinansē Eiropas Savienības programma “Radošā Eiropa”





Lasīt vairāk