...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Izstāde “...lai gadījums kļūtu par notikumu...”:
Rīgas Mākslas telpa, Kungu iela 3
20.09.13 - 27.10.13

Sākot ar 20. septembri Rīgas Mākslas telpā būs apskatāma izstāde, kas iepazīstinās ar ABLV Bank veidoto kolekciju topošajam Laikmetīgās mākslas muzejam. Kolekcijā šobrīd ietilpst 31 mākslinieka 204 darbi, izstādē “...lai gadījums kļūtu par notikumu...” būs pārstāvēti visi kolekcijas mākslinieki. Izstāde Rīgas Mākslas telpā būs pirmā iespēja plašākai publikai iepazīties ar kolekciju.

Vienošanās ar LR Kultūras ministriju paredz, ka ABLV Bank kolekcijas veidošanā desmit gadu laikā ieguldīs vienu miljonu latu un tā kļūs par topošā Laikmetīgās mākslas muzeja kolekcijas sastāvdaļu. Kolekciju jau kopš 2005. gada palīdz veidot starptautiska profesionāļu žūrija, izvēloties izcilus Latvijas mākslinieku, kā arī nozīmīgu tuvējā reģiona mākslinieku darbus. Pirmo apjomīgo kolekcijas izstādi veidot uzaicināta kuratore, Laikmetīgās mākslas centra direktore Solvita Krese.

Kuratore Solvita Krese par izstādes koncepciju: "Izstādes nosaukums ir atsauce uz franču filozofa Ž.P. Sartra teikto “Lai visparastākais notikums pārvērstos par piedzīvojumu, vajag - un ar to pietiek - sākt to atstāstīt.” Lai mākslas darbs kļūtu par piedzīvojumu, to ir nepieciešams izstāstīt, iekļaujot izstādē, kolekcijā, iznesot publiskā telpā. Mainot šos ietvara nosacījumus, veidojot jaunu kontekstu, mēs katru reizi varam iegūt citu stāstu un iespēju mākslas darbu tulkot atšķirīgi, atklājot arvien jaunus nozīmes slāņus. Šoreiz stāsti kļūst par izstādes pavedienu, atklājot mākslas darbu aizkadra norises, izceļot autoru zemsvītras piezīmes, sarunu fragmentus, zīmīgus gadījumus, laikmeta nospiedumus – faktus, hipotēzes, baumas un minējumus, kas bieži vien pievieno negaidītu kontekstu mākslas darbam un ļauj to izprast un tulkot daudz garšīgāk." Sartra fotogrāfija, kuru 1965. gadā Nidā uzņēmis lietuviešu fotogrāfs Antans Sutkus, ir izvēlēta par izstādes vizītkarti.

Mākslinieki, kuru darbi būs apskatāmi izstādē: Ēriks Apaļais, Jiri Arraks, Jānis Avotiņš, Arnis Balčus, Aigars Bikše, Juris Boiko, Māra Brašmane, Evelīna Deičmane, Andris Eglītis, Gints Gabrāns, Barbara Gaile, Andris Grants, Dmitrijs Gutovs, Kristaps Ģelzis, Ieva Iltnere, Kaido Ole, Oļegs Kuļiks, Maija Kurševa, Leonards Laganovskis, Imants Lancmanis, Paulis Liepa, Katrīna Neiburga, Vīgants Paukšte, Miervaldis Polis, Inta Ruka, Krišs Salmanis, Alnis Stakle, Antans Sutkus, Andress Tolts, Aija Zariņa, Zilie deguni.

ABLV Bank Laikmetīgās mākslas kolekcija tiek regulāri papildināta, šobrīd to veido 31 mākslinieka 204 darbi. Kolekcijas jaunieguvumu skaitā Katrīnas Neiburgas darbs Solitude, par kuru  2009. gadā K. Neiburga saņēma Purvīša balvu. Kolekcijas jaunieguvumu skaitā ir arī Kriša Salmaņa un Evelīnas Deičmanes, kā arī Oļega Kuļika un Dmitrija Gutova darbi.

Izstādi “...lai gadījums kļūtu par notikumu...”  papildinās izrāde kā laikmetīgās mākslas  izpausme  teātra valodā (izrādes radošā komanda: Inese Mičule, Juris Djakonovs, Ģirts Šolis, Vilnis Vējš, Kārlis Freimanis, Laila  Baumane  u.c.), kā arī mūsdienu tehnoloģijās balstīta izglītojoša spēle, kas 9.-12. klases skolēniem ļaus laikmetīgās mākslas darbus saistīt ar fizikas, ķīmijas, vēstures, matemātikas un citām zināšanām.

Izstāde būs apskatāma Rīgas Mākslas telpā no 20. septembra līdz 27. oktobrim. Izstāde tiek īstenota sadarbībā ar SIA Rīgas Nami.

“...lai gadījums kļūtu par notikumu…”

ABLV Bank kolekcija topošajam Laikmetīgās mākslas muzejam

20.09.-27.10.2013

Rīgas Mākslas telpa

Kungu iela 3

Darba laiks: O.-Sv. 11:00 – 18:00

21.09. izstāde slēgta

Ieejas maksa: 2 LVL; 1LVL; izglītības programmas dalībniekiem – bez maksas.

 

Teātra izrāde “...lai gadījums kļūtu par notikumu..."

2., 9., 11., 25. oktobrī 19.00

Rīgas Mākslas telpa

Biļetes nopērkamas: bilesuserviss.lv, bezrindas.lv, ticketshop.lv

Foto: Antans Sutkus
1 / 1