...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Izstāde "Rīgas kartogrāfijas"
Milūzas Nacionālajā mākslas centrs la Filature (Francija)
01.12.05 - 30.12.05

Milūzas Nacionālajā mākslas centrā la Filature (Francija) festivāla "Pārsteidzošā Latvija" ietvaros apskatāmas liecības - dokumentācija no 80. mākslas parādībām Rīgas publiskajā telpā, šī laika utopiskie arhitektūras plāni un projekti, Kinoamatieru apvienības videofilmas, studijas "Animācijas brigāde" filmas, Linarda Kullesa darbs "Lūko svētībiņ!", speciāli šai izstādei veidoti jauni Līgas Laurenovičas un Elīnas Ļihačevas, darbi, kā arī Jāņa Garanča (RIXC) lekcija par projektu "Eiropas Kultūrkartēšana" 2004. gadā.

Izstādes centrā ir liecības par astoņdesmito gadu mākslas parādībām Rīgā, kā arī filmu cikls, kas veidots Kinoamatieru apvienībā. Šīs vēsturiskās ass kontekstā jaunie latviešu mākslinieki tika aicināti veidot savas "Rīgas kartogrāfijas". Līgas Laurenovičas darbi ir pārdomas par Latvijas Valsts Kinofotofonodokumentu arhīva Rīgas rajonu fotogrāfijām un autores pašas veidotajiem šo vietu atspoguļojumiem. Elīna Ļihačeva darbā "Es un mana ģimene 2" no fotogrāfijām, ko bērni uzņēmuši divos Rīgas rajonos (Bolderājā un Pļavniekos) un kam viņi pievienojuši savus aizkadra komentārus, veido filmu sēriju. Līdztekus autore veido savus abu rajonu ainavu attēlus. Linards Kulless izstādē rādīs darbu "Lūko svētībiņ!", kas Latvijas skatītājiem jau zināms no izstādes "Jukas" Valsts mākslas muzeja izstāžu zālē "Arsenāls". Jānis Garančs (RIXC) lasīs lekcija par projektu "Eiropas kultūrkartēšana" starptautiskā jauno mēdiju kultūras festivāla "Māksla + komunikācijas 2004" ietvaros. Māris Putniņš un Dace Rožlapa prezentēs studijas "Animācijas brigāde" leļļu animācijas filmas.

Atklāšana ceturtdien, 1. decembrī, 19.00, piedaloties Solvitai Kresei, Laikmetīgās Mākslas centra direktorei, Jānim Garančam (RIXC) un māksliniekiem Linardam Kullesam, Līgai Laurenovičai, Elīnai Ļihačevai, un studijas "Animācijas brigāde" pārstāvjiem Mārim Putniņam un Dacei Rožlapai.

1 / 1