...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Kristas Burānes izstāde "Pasakas par bezmiegu"
"Ēdnīca" (Korpusu cehs), Andrejsala
21.02.07 - 25.03.07

Fotostāsta "Pasakas par bezmiegu" varone vēlās vakara stundās iziet Parīzes ielās un sastop cilvēkus, kuri paši nevar aizmigt un kas varētu mēģināt palīdzēt aizmigt viņai. Parīzē nejauši satikti, dažādu tautību cilvēki ar šūpuļdziesmu palīdzību pilsētas publiskā nomoda agresijai pretī liek mieru un miegu.

Pilsētas nakts un dienas dzīvi raksturo divas pretējas dimensijas - publiskā un privātā, sociālā un individuālā. Diena pilsētniekiem ir darba, pienākumu, sociālo lomu laiks, kurā kopā ar citiem viņš steidzas dzīvot, pelnīt, satikt vajadzīgos cilvēkus, veidot karjeru, izglītoties, lai nepazustu urbānajā burzmā, steigā un ņirboņā. Vakarā atgriežoties mājās, kas lielākajai daļai pilsētnieku atrodas tā saucamajos guļamrajonos, cilvēks nonāk savas privātās dzīves robežās, "noņem grimmu", uzvelk čības, iedzer tēju, noskatās ziņu raidījumus, palasa grāmatu, iet gulēt un …NEVAR AIZMIGT.

Izstādē apskatāmas 12 lielformāta fotogrāfijas, kuras papildina audio ieraksti ar Parīzē satikto cilvēku dziedātām šūpuļdziesmām un mākslinieces sarakstītās pasakas par fotogrāfiju varoņiem. Tā ir fotogrāfijās, šūpuļdziesmās un pasakās izstāstīts stāsts par cilvēcības, maiguma, drošības un tuvības meklējumiem lielas pilsētas naktī. Speciāli izstādei Andris Indāns veido skaņu kompozīciju "Parīzes ambiens", ka tiks atskaņota izstādes laikā.

http://old.lcca.lv/projekti/pasakas/1_pasaka

http://old.lcca.lv/projekti/pasakas/2_pasaka

Krista Burāne ieguvusi maģistra grādu LU Vēstures un filozofijas fakultātes Filozofijas nodaļā un līdz šim plašāk bijusi zināma kā literāte. 2006. gada sākumā izstādes - hepeninga "Sniegavīru rendez-vous" idejas autore un organizatore. 2005/2006. gadā apmeklējusi G. Janaiša vadīto fotogrāfijas meistardarbnīcu, 2006. gadā piedalījusies Starptautiskajā fotogrāfijas vasaras skolā Ludzā, Michael Buehler meistardarbnīcā.

Izstādes "Pasakas par bezmiegu" fotogrāfijas, audioieraksti un pasakas tapušas Kristai 2006. gada novembrī/decembrī uzturoties Parīzē rezidencē Cité Internationale des Arts.

Foto, teksti, dziesmu ieraksti: Krista Burāne
Parīzes ambients: Andris Indāns

1 / 1