...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Leonarda Laganovska izstāde „Yezzz!!!”
LLMC Ofisa galerija, Alberta iela 13, Rīga
12.01.12

Izstādes nosaukums „Yezzz!!!” aizgūts no komiksu žanra, kur tas apzīmē sprādzienu un uzvaras mirkli. Laganovskis izstādē izmanto atsauces uz sociālpolitisko fonu, piedāvājot visai ironisku, konceptuālā nosacītībā iekadrētu skatījumu uz aktuālajām norisēm mūsdienās.

Šobrīd, kad pasaulē norisinās intensīva varas teritoriju pārdalīšana un arvien biežāk iezīmējās sadursmes zonas, Laganovska vairāk kā desmit gadu periodā tapušās kartes darbojās kā spēcīgs komentārs, kas atmasko politisko spēku pingpongu un nejaušības ierindo līdzās likumsakarībām. Mākslinieki var atļauties pārzīmēt pasaules kartes un novilkt jaunas robežas. Varbūt visu pasauli pārzīmēt kā vienotu PSRS ?

 

Nejaušību un likumsakarību mijiedarbība pamanāma arī Laganovska jaunajos darbos. Spīdzināšana, kā viena no teroristu plaši izmantotajām stratēģijām, iekļaujas arī mākslinieka radošajā instrumentārijā. Netīra masa, kas pieķepusi pie audekla aizsedz skatam pieminekļus, kas kā spēcīgi ideoloģijas simboli parasti novietoti pilsētu laukumos un bieži vien kļūst par lieciniekiem publiskām demonstrācijām un protesta akcijām.

 

Sprādziena brīdī tiek fiksēta arī austrumu teroriste pašnāvniece, atmaskojot vardarbības absurduma, bezjēdzības un liekulības plašo spektru, kas bieži vien slēpjas aiz tradīcijas pieprasītā islāma sieviešu tērpa.

 

Laganovskis nekļūst par politisko aktualitāšu komentatoru, bet aicina palūkoties aiz varas spēļu priekšplāna un pamanīt neskaitāmu manipulāciju virkni, ko slēpj šis teātris.

 

Izstāde atvērta no 12. janvāra Laikmetīgās mākslas centra Ofisa galerijā Alberta ielā 13, 7. stāvā.

Darba laiks no pirmdienas līdz piektdienai 12.00 – 18.00.

Informācija: www.lcca.lv