...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Otrā zinātniskās fantastikas cikla darbnīca bērniem: Kosmoss
LLMC, Alberta iela 13, 7. stāvs
24.11.19

Kosmosa neparastie materiāli Zentas Loginas darbos – ceļojums laikā


Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LLMC) turpinot radošo darbnīcu ciklu bērniem un jauniešiem, kas veltīts zinātniskās fantastikas žanra iepazīšanai caur laikmetīgo mākslu, aicina uz cikla otro darbnīcu, kas norisināsies svētdien, 24. novembrī plkst. 11:00 Latvijas Laikmetīgās mākslas centrā, Alberta ielā 13, 7. stāvā.

Nodarbībā ieskatīsimies laikmetīgās mākslas vēsturē Latvijā un iepazīsim latviešu mākslinieces Zentas Loginas darbus kopā ar laikmetīgās mākslas restauratori Evitu Melbārdi. Uz darbnīcu gaidīti bērni un jaunieši no 6 gadu vecuma!

Darbnīcā iepazīsimies ar neparastākajiem materiāliem un tehnikām, ko māksliniece Zenta Logina izmantoja savos darbus 70. gados – tekstila šķiedras, metāls, koks, ģipsis, auduma škiedras, ģipsis un zelta putekļi un eksperimentēsim, kādi mākslinieces darbi izskatītos, ja būtu veidoti no nākotnes materiāliem – plastmasas, folija, LED gaismām. Izmantojot mūsdienu materiālus, veidosim analogus mākslas darbus par kosmosa tēmu.

Darbnīca ir bezmaksas un tā notiks LLMC telpās (Alberta ielā 13). 
Dalībnieku skaits darbnīcā ir ierobežots, tādēļ  vēlama iepriekšēja pieteikšanās: https://ej.uz/kosmosadarbnica vai sazinoties ar LLMC izglītības projektu vadītāju Māru Žeikari: mara@lcca.lv, +371 29586893.

Darbnīcu cikla noslēgumā izlozēsim brīvbiļetes uz izstādi “Nenorunātās tikšanās”!


No 13. decembra Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē “Arsenāls” būs skatāma LLMC organizētā izstāde “Nenorunātās tikšanās”, kas veltīta zinātniskās fantastikas žanra ietekmei mākslas teritorijā. Gaidot šo notikumu, LLMC jau oktobra beigās atklāj radošo darbnīcu ciklu, kurā ģimenes ar bērniem mākslinieku vadībā aicinātas izzināt kosmosa un nākotnes tēmas. Nākamās radošās darbnīcas plānotas 15. decembrī un 29. decembrī izstāžu zālē “Arsenāls”. Lūgums sekot informācijai!

Evita Melbārde ir viena no LLMC projekta “Mākslinieku meistarklases laikmetīgās mākslas iepazīšanai” dalībniecēm. Projekts izstrādāts ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas ““Latvijas skolas somas” satura radīšana” atbalstu. Evitas vadīto meistardarbnīcu laikmetīgās mākslas materialitātes iepazīšanai tāpat kā citas LLMC meistarklases ir iespēja pasūtīt skolās un interešu izglītības iestādēs visā Latvijā.

Evita Melbārde ir laikmetīgās mākslas restauratore un vizuālās mākslas pasniedzēja. Beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas restaurācijas apakšnodaļu (2016) un Daugavpils universitāti (2018). Papildinājusi zināšanas moderno materiālu un mediju jomā Bernes Mākslas universitātē, Šveicē Hochschule der Künste Bern HKB (2015). Pašlaik strādā savā privātajā restaurācijas darbnīcā. Restaurējusi un konsultējusi Māra Ārgaļa, Visvalža Ziediņa, Zentas Loginas un topošā Latvijas Laikmetīgās Mākslas muzeja kolekcijā iekļautos darbus, tai skaitā maģistra darbu izstrādājusi sadarbojoties ar mākslinieci Sarmīti Māliņu, restaurējot viņas darbu „Valoda” (1989).

Darbnīcas norisi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas dome.


Attēlā: Zenta Logina (1908 - 1983), Elīza Atāre (1915 - 1993) Peripetija kosmosā. 1981, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja kolekcija (DLM/T 654)
Attēlā: Zenta Logina, Elīza Atāre. Peripetija kosmosā. 1981, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja kolekcija
1 / 1