...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Raida Kalniņa izstāde "Nelaime ciematā"
"Ēdnīca" (Korpusu cehs), Andrejsala
19.12.06 - 21.01.07

http://static.lndb.lv/lmc_posters/00057/metadata.html


"Nelaime ciematā" ir pirmā iespēja plašākai auditorijai iepazīties ar mākslinieka radošo sniegumu. Raids Latvijas mākslas telpā ir savrupa personība, kas izkopj komiksu, savdabīgu seriālu manierē ieturētu stāstījuma formātu. Ar nervozu, jūtīgu līniju mākslinieks veido šausmu ainiņas un nekrofilus motīvu, kas no darba uz darba stāsta kādu nelaimi nesošu stāstu.

Raida darbos atdzīvojas veiksmīga kūlas dedzinātāja, no kapiem iznākuši mirušie un nelaimīgos vajājoši nelabie gari. Ar grafiskiem un glezniecības līdzekļiem mākslinieks attīsta dažādas nekrofīlijā un šausmu stāstu sižetos balstītas kompozīcijas.

"Briesmīgās tēmas man vienmēr ir patikušas. Bērnībā pasaku grāmatās es neatceros nevienu pozitīvo tēlu, man nekad nav bijis interesanti skatīties varoņa atainošanu. Kāpēc tas mežs ir tumšs - tur ir kaut kādas aizdomas, kāpēc tur ir bail - vienmēr ir vilinājis tas. Es pamazām sāku to attēlot un pats par to priecājos. Tāds aplis ap sevi."
Raids Kalniņš

Raids līdz šim ir piedalījies vairākās grupu izstādēs "Opera" (1997), "Biosport" (1996), "Pornogrāfija (2004), u.c., tomēr kopumā mākslinieka darbi līdz šim nav bijuši apskatāmi.


1 / 1