...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Romana Korovina izstāde „Melnais cimds”
LLMC Ofisa galerija, Alberta iela 13, Rīga
28.11.13 - 01.01.14

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LLMC) aicina uz Romana Korovina izstādes „Melnais cimds” atklāšanu ceturtdien, 28. novembrī, plkst. 18.30 LMC Ofisa galerijā. Izstādē, kur būs aplūkojams gleznotu diptihu kopums, būs atvērta līdz nākamā gada 10. janvārim.

„Melnajā cimdā” katrs divdaļīgais mākslas darbs ir saīsināts komikss: starp diviem uzmetumus atgādinošiem gleznojumiem ir norisinājies notikums, kas parādīts ar diskrētiem, bet trāpīgiem līdzekļiem, precīzi vizuāli fiksējot divus punktus un nogriezni starp tiem uz dzīves taisnes. Tas, kas noticis pirms tam un sekos, ir nezināms un reizē nojaušams. Skatītājam tiek dota iespēja pamanīt atšķirības attēlos un atrast sevi uz attiecīgās taisnes.

Romans Korovins (1973), absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu, kopš 2004. gada veido personālizstādes. Autors pazīstams saistībā ar tādiem Latvijas kultūras vides dalījumiem un grupām, piemēram, tekstgrupu „Orbīta”, „Vilks Production” studiju, kā arī Latvijas fotomākslinieku eliti, kas regulāri tiek prezentēta ārvalstīs, taču vienlaicīgi Romans Korovins stāv ārpus tiem, nesaistoties ne ar vienu līdz galam.