...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

SURVIVAL KIT 4
Tabakas fabrika, Miera iela 58, Rīga
06.09.12 - 16.09.12

No š.g. 6. līdz 16. septembrim Laikmetīgās mākslas centrs (LMC) organizē jau ceturto SURVIVAL KIT festivālu. Festivāla fokuss ir downshifting, kas aicina kritiski izvērtēt ierastos patēriņa standartus un veiksmes priekšstatus, kā arī uzsver nepieciešamību līdzsvarot laiku starp darbu un atpūtu, pievērsties personības pilnveidošanai.

Šogad mākslas notikumi centrēti Tabakas fabrikas teritorijā, Miera ielā 58, kur būs iespējams apskatīt vairāk nekā 40 mākslinieku darbus. Turklāt pirmo reizi festivāla vēsturē projektā piedalās arī Sigulda, Tukums un Aizpute, kuru iedzīvotājiem arī sagatavoti īpaši mākslas notikumi.

„Domājot par termina downshfiting tulkojumu un meklējot tā ekvivalentu latviešu valodā, sapratām, ka jāizlīdzas ar aprakstošu vārdu salikumu. Visprecīzākais, šķiet, ir ātruma samazināšana – samazināt ikdienas skrējiena ātrumu un pārskatīt ierasto vērtību sarakstu. Tā var būt viena no pozitīvi orientētām mūsdienu izdzīvošanas stratēģijām, ne par velti, downshiftinga kustība pasaulē kļūst arvien populārāka. Visai bieži šāda ātruma samazināšana ir ārējo apstākļu radīta, kas pilnīgi negaidīti izmaina cilvēku dzīvi un liek meklēt jaunus izdzīvošanas scenārijus. Vai šajā kontekstā mēs varam runāt par vienu no mūsdienu utopijām vai slazdiem, no kuriem labprātāk izvairītos? Šī gada SURVIVAL KIT 4 festivālā varēs izsekot mākslinieku refleksijām un komentāriem par šo tēmu,” stāsta Solvita Krese, festivāla SURVIVAL KIT 4 kuratore un Laikmetīgās mākslas centra direktore.

Katru gadu festivāls piesaista atzītus māksliniekus no Latvijas un ārvalstīm. Šogad par downshifting tēmu reflektēs un savos darbos attēlos vairāk nekā 40 autori, piemēram, Agency jeb Kobe Mathyss no Beļģijas, Jaime Pitarch no Spānijas, Jussi Kivi no Somijas, Nira Pereg no Izraēlas, Camilla Berner no Dānijas, kā arī daudzi citi. Latviju mākslas notikumā pārstāvēs Alnis Stakle, Kristīne AlksneArtūrs PunteKristīne ŽelveAija BleyIzolde Cēsniece un citi.

SURVIVAL KIT radās 2009. gadā kā reakcija uz ekonomiskās krīzes radītajām pārmaiņām Latvijā. Otrajā festivālā 2010. gadā uzmanības centrā bija jaunas radošas iniciatīvas un kvartāli, savukārt SURVIVAL KIT 3 pievērsās nākotnei, tas prognozēšanai un modelēšanai. SURVIVAL KIT auditorija pirmajos divos gados sasniedza 65 000 apmeklētāju. Festivāla dalībnieki ir ne tikai mākslinieki, bet arī dažādu citu nozaru pārstāvji – arhitekti, zinātnieki, jaunie uzņēmēji, pedagogi un citi enerģijas pilni eksperti, kas attīsta un īsteno radošas stratēģijas krīzes laikmeta pārvarēšanai.

Par palīdzību SURVIVAL KIT 4 radīšanā organizatori vēlas pateikties Ziemeļvalstu Kultūras punktam (Nordic Culture Point), Dānijas Kultūras institūtam, Gētes institūtam Rīgā, Francijas institūtam Latvijā, Norvēģijas laikmetīgās mākslas birojam (The Office for Contemporary Art Norway), Izraēlas vēstniecībai Latvijā, Beļģijas Karalistes vēstniecībai Rīgā, Polijas Republikas vēstniecībai Latvijā, Somijas vēstniecībai Latvijā, Latvijas vēstniecībai Turcijā, Turkish Airlines, Eiropas Savienības programmai Kultūra (2007-2013), LR Kultūras Ministrijai, Valsts Kultūrkapitāla fondam, Rīgas Domes Izglītības, Kultūras un Sporta departamentam, kā arī  Nodibinājumam Rīga 2014.

Par informatīvo atbalstu rūpējas TV24, portāls Ir.lv un žurnāls Ir, žurnāli Studija, Rīgas Laiks, Riga This Week, Veto Magazine, portāli Kultūrasdiena.lv, Arterritory.com, Satori.lv, Easyget.lv un Kultūra.lv, Latvijas Radio 1 un Latvijas Radio 3, Radio NABA, kā arī raidījums 100g kultūras.