en
  • Katrīna Neiburga, fragments no videoinstalācijas, veidotas Latvijas paviljonam 56. Venēcijas mākslas biennālē “ARMPIT”, sadarbībā ar Andri Eglīti. Foto: Didzis Grodzs

”Survival K(n)it 7” pasākumi trešajā norises nedēļā

Noslēdzošajā laikmetīgās mākslas festivāla Survival K(n)it 7 nedēļā notiks festivāla kuratoru Solvitas Kreses un Ingas Lāces vadītas eksursijas, kopienu radošā darbnīca Community Knitting, LLMC izdotās grāmatas Tulkojot atsauces. Nesenās pagātnes nospiedumi postsociālisma reģionā prezentācija, kā arī mākslinieka Deivida Bernšteina performance Marmora cilvēks. Laikmetīgās mākslas izstāde būs skatāma līdz 20. septembrim, darba dienās plkst. 14-20, brīvdienās plkst. 12-19.

16. septembrī plkst. 18.00 festivāla kuratore Solvita Krese kopā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktoru Andri Vilku vadīs ekskursiju pa izstādi un kādreizējo LNB ēku. Ceturtdien, 17. septembrī no plkst. 14.00 notiks atvērtā Community Knitting darbnīca, ko organizē Riga Urban Institute pārstāvis Jonass Bīhels. Darbnīca iecerēta kā noslēdzošais posms Baltijas pilotprojektam, kas 18 mēnešus darbojās ar teritoriālajām apkaimēm, izglītojot tās par neatkarīgājām iniciatīvām. Darbnīcā piedalīsies dažādi nozares speciālisti, kā arī tiks veidots kopienu tīklošanās gobelēns – procesu vadīs mākslinieks un pilsētvides aktīvists Kaspars Lielgalvis. Ikviena Rīgā aktīva kopiena ir aicināta piedalīties Community Knitting darbnīcā, tās noslēgumā sekos publiska, neformāla diskusija par kopienu attīstību, un mākslas un kultūras nozīmi tajā.

18. septembrī notiks Latvijas Laikmetīgās mākslas centra izdotās grāmatas Tulkojot atsauces. Nesenās pagātnes nospiedumi postsociālisma reģionā atklāšana, kuras laikā ar priekšlasījumiem uzstāsies igauņu kuratore, rakstniece un kritiķe Margareta Tali un socioloģe Baiba Bela-Krūmiņa. Pētnieces savos priekšlasījumos pievērsīsies atsevišķu mākslinieku un sabiedrības grupu reprezentācijas un neesamības jautājumiem mākslas struktūrās un iepazīstinās ar atmiņas un biogrāfijas jautājumiem mainīgos kontekstos, sasaistot savus pētījumus ar grāmatā publicētajiem materiāliem.

Svētdien, 20. septembrī, plkst. 16.00 notiks mākslinieka Deivida Bernšteina performance-stāsts Marmora cilvēks par kādu cilvēku, kurš no marmora spēj radīt jebko. Šis noslēpumainais cilvēks ir mākslas kolekcionārs, kam Itālijas ziemeļos pieder marmora rūpnīca, kurā iespējams izgatavot ikvienu priekšmetu. Izgatavošana notiek tikai ar vienu noteikumu, ka šis cilvēks patur sev izgatavotās lietas kopiju, šādi veidojot savu kolekciju. Deivids Bernšteins mēģinās pierunāt vīru izgatavot marmora cepamo lāpstiņu, radot humora, negaidītu pārsteigumu un animistisku pārvērtību pilnu performanci. Deivids Bernšteins (1988) dzimis Sanantonio, Teksasā, pašlaik dzīvo un strādā Amsterdamā. Savos darbos viņš apvieno performanci, skulptūras un tekstus, lai stāstītu stāstus ar objektu palīdzību. Viņa darbi izstādīti starptautiskās izstādēs Raven Row Londonā (2015), De Appel mākslas centrā (2013, 2015) un Stedelijk muzejā (2015) Amsterdamā, Van Gelder galerijā Amsterdamā (2015), Nomas Fondā, Romā (2014, 2013), Performa 13 Ņujorkā (2013), Viļņas Laikmetīgās mākslas centrā (2013) un Skulptūru centrā Ņujorkā (2012). Patlaban viņš ir rezidents Jana van Eika akadēmijā Māstrihtā.

Festivālu noslēgs kuratoru Solvitas Kreses un Ingas Lāces vadīta ekskursija, kas sāksies 20. septembrī plkst. 16.30.

Visi pasākumi notiks festivāla centrālajā norises vietā, kādreizējā LNB ēkā Krišjāņa Barona ielā 14. Ieejas maksa uz pasākumiem – izstādes apmeklējuma biļete 2 EUR (pensionāriem, skolēniem, studentiem 1 EUR). 

Festivāls Survivalk K(n)ir 7 ir daļa no sadarbības projekta This is Tomorrow. Back to Basics: Forms and Actions in the Future un tiek realizēts ar Eiropas Savienības programmas Radošā Eiropa, LR Kultūras ministrijas u.c. līdzfinansējumu.

 

Lasīt vairāk