en
  • Demences Datu Darbnīca. Mediatoru vasaras skola Kuldīgā 2021. Foto: Margarita Ogoļceva

20. augustā 16:00-18:00 Sarunu festivāls Lampa: Demences datu recepšu darbnīca "Dairy Diaries"

Šā gada 20.augustā, 16.00-18.00 norisināsies radošā darbnīca jauno mediju mākslinieces, Annas Priedolas vadībā sarunu festivāla LAMPA ietvaros. Apgūsim, kā datus par demenci atveidot ar pārtikas produktiem, lai statistiku padarītu vieglāk sagremojamu un izjūtamu ar dažādām maņām.  


Lai arī demence skar 5 – 8% pasaules iedzīvotāju vecumā virs 60 gadiem un sirgstošo skaits aizvien pieaug, publiskajā telpā Latvijā par to tiek runāts maz. Kādas sabiedrības grupas no demences cieš biežāk, kādas tai sekas un kas par to maksā? Datu recepšu darbnīcā informāciju par demenci būs iespējams arī izgaršot, sataustīt un saost, veidojot gan kognitīvas, gan ķermeniskas asociācijas.


Neskatoties uz to, ka ar demenci lielākoties sirgst gados vecāki cilvēki, kognitīvo spēju zudums nav neatņemama novecošanas daļa. Dažādi pētījumi pierāda, ka fiziskas un garīgas aktivitātes uzturēšana, sociāli emocionālā labklājība un sabalansēta diēta ir faktori, kas palīdz saglabāt prāta spējas līdz sirmam vecumam.


Darbnīca veidota projekta “Pārmaiņu aģenti: mākslas mediācija kā saruna” ietvaros. Tās mērķis ir paplašināt izpratni par laikmetīgo mākslu kā sabiedrību iesaistošu un sarunā balstītu radīšanas procesu, ņemot vērā vietējās sabiedrības vajadzības un aktualizējot tai būtiskas tēmas. Seko līdzi projekta MEM Agents of Change aktualitātēm projekta mājaslapā: https://memagents.eu/ vai Facebook kontā : https://www.facebook.com/memagents.


! Darbnīcas norise tikai klātienē, Ruckas parkā, pie Rucks muižas (skatuve Nr.27), un tajā varēs piedalīties uzrādot derīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu kopā ar ID-karti vai pasi.


Lasīt vairāk