en
  • Diāna Tamane. Mom (detail) 2016. Courtesy of the artist

  • Didem Pekün. Still from the film ARAF. 2018. Courtesy of the artist

  • Diāna Tamane. Still from the video On the Road, 2015. Courtesy of the artist

Tuvojas starptautiskā laikmetīgās mākslas vasaras skola “Šodienas ģeogrāfijas. Kartēt vietas, pieredzes un idejas”

Starptautiskā laikmetīgās mākslas vasaras skola “Šodienas ģeogrāfijas. Kartēt vietas, pieredzes un idejas” šogad norisināsies Kuldīgā no 3. līdz 8. augustam. Pieteikšanās vasaras skolai ir noslēgusies!

Daļa no Vasaras skolas programmas – vieslekcijas un mākslinieku prezentācijas – būs bezmaksas un tās aicināts apmeklēt ikviens interesents! Vasaras skolas programma notiks angļu valodā. Vasaras skola šogad pirmo reizi norisināsies Kuldīgā – gan Kuldīgas Mākslinieku rezidences galerijā, gan Kuldīgas Mākslas namā un citviet pilsētvidē.

! Programmu iespējams lejuplādēt šeit: 

Vasaras Skolas Programma_2018.pdf

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs vasaras skolu rīko sadarbībā ar Kuldīgas mākslinieku rezidenci un Latvijas Mākslas akadēmiju, un tās mērķis ir sniegt iespēju jaunajiem profesionāļiem brīvā un starpdisciplinārā formā pie mākslas vidē atzītiem lektoriem un radošo darbnīcu vadītājiem izzināt aktuālākos laikmetīgās kultūras kontekstus, attīstīt kritisko domāšanu un veidot kolektīvas mākslinieciskās pētniecības un radošās prakses.

Lekcijas, seminārus un radošās darbnīcas vadīs mākslinieki, kuratori, teorētiķi un kultūras pētnieki, viņu vidū mākslinieki Inga Erdmane, Diāna Tamane, Tanels Randers, Eleonora de Monteskjū, Mindaugs Gapšēvičs, Didema Pekūna, kurators Jonatans Habibs Enkvists, mediju teorētiķe Ilva Skulte un citi.

Mākslinieku un lektoru biogrāfijas un lekciju tēmu apraksti angļu valodā pieejami šeit: 

Abstracts and lecturers biographies.pdf

2018. gada vasaras skolas tēmu ietvars ir “šodienas ģeogrāfijas” – redzamās un neredzamās robežas, tostarp sociālās un kultūras robežas, transformāciju procesi un pieredzes, kas bieži nesakrīt ar nacionālajām un politiskajām ģeogrāfijām. To izzināšanā tiek iesaistītas “citādas” ģeogrāfijas kategorijas, kas aicina konstruēt un arī dekonstruēt zināšanas no visdažādākajiem laukiem, savienot objektīvus ar subjektīvus skatījumus. Arī māksla šādos mainīgajos apstākļos iesaistās kopēju zināšanu, sapratnes un uztveres lauku veidošanā.


Partneri: Kuldīgas Mākslinieku rezidence un Latvijas Mākslas akadēmija

Finansiālie atbalstītāji: Kuldīgas novada pašvaldība, VKKF, Kuldīgas Mākslinieku rezidence, Eiropas Savienības Erasmus+ programma


Vairāk informācijas: lcca.lv/lv/izglitiba/vasarasskola 

Māra Žeikare: mara@lcca.lv

Tel: +371 29586893 

www.lcca.lv  


Lasīt vairāk