...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Aicinām uz sarunu vakaru par psihodēlijas fenomenu mūzikā
LLMC Ofisa galerija, Alberta iela 13, Rīga
16.05.13

Ceturtdien, 16. maijā, plkst. 18:30 Laikmetīgās mākslas centra (LMC) bibliotēkā norisināsies sarunu vakars „Psihodēlijas stīgas mūzikā un mākslā” par psihodēlijas fenomena pirmsākumiem, spilgtākajiem pārstāvjiem un saikni ar mūsdienu mūziku. Sarunu vakaru vadīs Rihards Adovičs, Rīgas Doma kora skolas skolotājs, kas savu brīvo laiku velta mūzikas pētīšanai un spēlēšanai.

Psihodēlija – no seno grieķu valodas burtiskā tulkojuma „prāta manifestācija” – parasti saistāma ar pagājušā gadsimta sešdesmitajiem gadiem un Lielbritāniju, kad Anglijā, ASV un citur pasaulē plauka „puķu bērnu” kultūra. Psihodēlija mūzikā un mākslā ieplūda drosmīgiem, tomēr maigiem krāsu un skaņu izvirdumiem, pārkāpjot apziņas robežas un meklējot Epikūra dārzu vēsajā, atombumbas draudu ēnotajā pasaulē.

Tomēr mūsdienās, kad aukstā kara stindzinošā elpa nav vairs jūtama uz kakla, hipiju bērnu kultūra ar psihodēliskajiem sapņiem nav mirusi, bet gan pieņēmusi citu formu, rotaļīgi spēlējoties ar sistēmu un vispārpieņemto iekārtu. Kādas psihodēlijas stīgas atskan modernajā pasaulē? Ko „puķu bērni” ir atstājuši mantojumā mums?

Diskusiju par šo tēmu vadīs mūziķis Rihards Adovičs, Rīgas Doma kora skolas skolotājs, kas savu brīvo laiku velta mūzikas pētīšanai. R. Adovičs ir ieguvis maģistra grādu matemātikā Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātē, paralēli attīstot sevi arī mūzikā un spēlējot tādās grupās kā „Blind Fox”, „The Peace Street Duo”, „Smoking Caterpillars”, „Gadījuma Sakari” un „Medieval Child”.

Sarunu vakars norisināsies Laikmetīgās mākslas centrā, Alberta ielā 13, 7. Stāvā, izstādes „no polish” ietvaros, kas LMC Ofisa galerijā apskatāma līdz 17.maijam. Izstāde tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu. Dalība sarunu vakarā – bezmaksas; vietu skaits – ierobežots.

1 / 1