...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Animācijas filmu programma „Bailes no tumsas”
Kino Rīga, Rīga
13.02.09 - 13.02.09

Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar Francijas Kultūras centru, Kino Rīga un Rīgas Kultūras aģentūru 2009. gada 13. februārī plkst. 19.00 piedāvā 6 komiksu mākslinieku radītās pilnmetrāžas animācijas filmas „Bailes no tumsas” vienīgo seansu Rīgā.

Kuram gan nav bijis bail no tumsas? No neizskaidrojamiem trokšņiem tumšā guļamistabā, no lielas, tukšas mājas, kurā, šķiet, ir vēl kāds, no zirnekļa kāju pieskārieniem uz kailas ādas?

Varbūt, ka baiļu pieredzēšana grafiski suģestējošā formā, turklāt piektdienā, 13. datumā, palīdzēs no bailēm atbrīvoties?

 Animācijas filmas „Bailes no tumsas” vienīgais seanss Latvijā – piektdienā, 13. februārī plkst. 19.00 Kino Rīga Mazajā zālē. Pirms seansa Kino Rīga Foajē tiks atklāta izstāde „Bailes no tumsas: no zīmējuma līdz animācijas filmai”, kas iepazīstina ar animācijas filmas tapšanu.

 

„Bailes no tumsas” (oriģinālais nosaukums Peur(s) du Noir) ir seši melnbalti stāsti, katru no tiem zīmējis cits komiksu mākslinieks, bet vienotā stāstā savienojis režisors Etjēns Robiāls. Filma pirmizrādi piedzīvoja 2008. gada 13. februārī un ir saņēmusi atzinīgas atsauksmes presē un festivālos:  

„Uzņemta spoži baltos, pulsējoši melnos un krāšņi pelēkos toņos, filma atjautīgā un izdomas bagātā manierē pēta seksuālo nedrošību, lauku māņticību un sociālpolitiskās raizes, reizēm radot biedējošu, bet gandrīz vienmēr suģestējošu efektu.” (Jeanette Castoulis, The New York Times)

Bailes no tumsas liek katram skatītājam kļūt pašam par savu bendi, tādējādi atklājot, ka animācija ne sliktāk kā spriedzes filmas var būt medijs cilvēku pārbiedēšanai.. (Eric Loret, Philippe Azoury, Liberation)

Bērni varētu mazliet nobīties, taču pieaugušie novērtēs autoru talantu apspēlēt bailes vizuāli, stāstos atsaucoties uz žanra meistariem (Linču, Kārpenteru). Ceļojums ēnu valstībā. (L’Express)

Animācijas filmas „Bailes no tumsas” vienīgas seanss piektdien, 13. februārī plkst. 19.00 Kino Rīga mazajā zālē. Ieejas maksa: LVL 2,50; 2,00 (ar ISIC karti)

 

Seanss notiek Laikmetīgās mākslas centra un komiksu kultūras žurnāla kuš! organizētās starptautiskās komiksu izstādes „tell me more...” ietvaros. Vairāk par izstādi iespējams uzzināt: www.lcca.lv

 

Izstādi atbalsta: AB.LV Sabiedriskā labuma fonds, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Gētes Institūts Rīgā, Francijas Kultūras centrs, Nīderlandes vēstniecība, Somijas vēstniecība, Kino Rīga un Rīgas Kultūras aģentūra,  Hungry Lab, Salons Minolta, Latvijas Kultūras koledža, Jaunrīgas attīstības uzņēmums, Andrejsala, Nordic Culture Fund, Pro Helvetia, Arctic Paper, Marasil, Viesu nams Gustav Lenz, portāls Draugiem.lv, Radio Naba, BadDog, My Toy, On EU Culture

1 / 1