...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Atklāj Vecmīlgrāvi: Ekspedīcija. Vecmīlgrāvis
Vecmīlgrāvis, Rīga
25.05.13

Sestdien, 25. maijā, Laikmetīgās mākslas centrs aicina uz ekspedīciju Vecmīlgrāvī. Ekspedīcijas ietvaros – filosofa lekcija, ekskursija Rīgas Kuģu būvētavā, pastaiga ar vēsturnieku, iepazīšanās ar Ziemeļblāzmu, Ievas Saulītes, Viktorijas Ekstas, Ingrīdas Pičukānes mākslas darbi un ilustratoru grupas zīmēšanas eksperiments, Sandras Jogevas (Igaunija) performance; tas viss - kā ierosme tālākai klejošanai.

Ekspedīcija ir ceļojums, kurā dodas cilvēku grupa ar noteiktu mērķi – pētīt, novērot, ievākt datus tālākai izmantošanai vai dažkārt – iekarot. Tiek uzskatīts, ka lielo atklājumu laikmets beidzies līdz ar 19. gadsimtu, tāpēc Laikmetīgās mākslas centrs aicina pievērsties mazajiem atklājumiem, tūrista, ceļotāja un pētnieka skatu vēršot uz Rīgas apkaimēm. "Ekspedīcija. Vecmīlgrāvis" piedāvā vairākus mikronotikumus, aicinot veidot katra paša subjektīvo Vecmīlgrāvja karti.

Ekspedīcija pēta, tver iespaidus, rosina klejot, skatīties un ieraudzīt

11.00 Ekspedīcijas kuģīša atiešana no Akmens tilta (Vanšu tilta pusē. Kuģītis “Jelgava” ). Uz kuģīša – filosofa J. Taurena priekšlasījums "Arhitektūras utopija: poēzija un īstenība". Braucienam ar kuģīti jāpiesakās: http://ej.uz/ekspedicijas_kugis

12.00 Kuģīša pietauvošanās Vecmīlgrāvī, piestātnē Meldru ielā 1a. “Vecmīlgrāvja partitūras”: skaņas instalācija Zivju tirgus laukuma paviljonā.

13.00 Ekskursija Rīgas Kuģu būvētavā. PIETEIKŠANĀS BEIGUSIES, aicinām piedalīties pārējos pasākumos.

12.00-19.00

Ievas Saulītes izstāde “Logos” kafejnīcā “SOLLI”, A. Dombrovska ielā 22

Darbu izejmateriāls ir iesaiņojumu fragmenti, logotipi uz tiem, kas sen aizmirstu iemeslu dēļ kādu laiku uzrunājuši ar dīvainu ziņojumu vai izskatu un nav izmesti atkritumos. Preču zīmes šajā virtuālajā pasaulē ir kļuvušas par vērā ņemamiem raksturlielumiem, kas kalpo kā saikne ar apkārtējo un mēdz aizvietot cilvēcisku attiecību izpausmes. Zīmējumu sērija tiecas norādīt vai pastarpināti novērot cilvēku savstarpējās attiecības un to dīvainos mezglojumus.

Viktorijas Ekstas izstāde “No punkta A līdz punktam B” kafejnīcā “Kafejnīca”, Gāles ielā 2.

Viktorija Eksta - kino pētniece un fotogrāfe. Ieguvusi bakalaura grādu audiovizuālajā kultūrā Latvijas Kultūras akadēmijā. Stažējusies Haghefilm filmu restaurācijas laboratorijā Amsterdamā un Vīnes kino muzeja digitālajā laboratorijā. Fotogrāfijā visvairāk interesē cilvēka portretēšana.

 

Ingrīdas Pičukānes viedodarbs “Vecmīlgrāvja leģendas” tirgus laukumā. Videodarbā dokumentētēti Vecmīlgrāvja iedzīvotāji nostāsti un leģendas.

Ingrīda Pičukāne ieguvusi maģistra grādus Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā, kā arī Tallinas Mākslas akadēmijas Animācijas nodaļā. Savu ideju realizēšanai Ingrīda izmanto dažādus medijus - komiksu, animāciju, video, instalācijas un performances. Ingrīdu interesē cilvēki un dokumentāli stāsti, viņa pēta sabiedrības iekšējās likumsakarības un indivīda vietu tajās.

 

“11:34 – 23:16” Ilustratori James Turek, Sabine Moore, Ingrīda Pičukāne, Mārtiņš Zutis devās Vecmīlgrāvī, novērojumus piefiksējot skicēs un zīmējumos. Vēlāk, apvienots hronoloģiskā secībā, rezultāts ir savdabīgs Vecmīlgrāvja portrets un tikpat labi – stāsts par skatīšnos un ieraudzīšanu.

Subjektīvā Vecmīlgrāvja karte – katra ekspedīcijas dalībnieka rīcībā būs subjektīvā Vecmīlgrāvja karte ar objektiem, kurus par ievērības cienīgiem uzskatījuši dažādi Vecmīlgrāvieši. Objektu spektrs: no baznīcas–bākas līdz zīmīgam grafiti.

17.00 “Dombrovska Vecmīlgrāvis” Pastaiga ar litertūrzinātnieku Andreju Grāpi. Sākums: Burtnieku namā Ziemeļblāzmas ielā 38. (Maršruts: Burtnieku nams – Proģimnāzijas ēka – Ziemeļblāzma). Augusts Dombrovkis ir unikāla personība Latvijas vēsturē – kokrūpnieks, vijoļmeistars, mecenāts, kultūras darbinieks, mums gribētos teikt – arī utopists ar apbrīnojamu enerģiju un spēku savu utopiju īstenošanā. Andrejs Grāpis ir litertūrvēsturnieks, apjomīgā pētījuma “Augusts Dombrovskis. Mūžs un veikums” autors.

20.00 Ekspedīcijas noslēgums. Kafejnīcā “SOLLI”, A. Dombrovska ielā 22.

Sandras Jogevas (Igaunija) performance. Sandra Jogeva ir māksliniece, rakstniece, kuratore, kopā ar Tanel Saar un Erik Alalooga vada neatkarīgu mākslas telpu “Art Container” Tallinā. Kopš 2011. gada Sandra Jogeva savās performancēs pievēršas “stand-up traģēdijas” žanram. Vecmīlgrāvja performancē Sandra Jogeva komentēs mūsdienu utopijas, pievēršot uzmanību Ziedu Alejai (Lilleorg) – kopienai Igaunijā, kas apvieno eko-draudzīgu dzīvesveidu un New Age garīgos meklējumus, piesaistot arvien vairāk igauņu māksliniekus, dizainerus, arhitektus.

DJ IVARZZ (Vecmīlgrāvis), VJ Roza Lux (Vecmīlgrāvis)

 

PRAKTISKA INFORMĀCIJA:

Brauciens ar kuģīti – 3 LVL, pārējie pasākumi – bez maksas.

Nokļūšana uz Vecmīlgrāvi:

  • Ar ekspedīcijas kuģīti (uz kuģa var ņemt līdzi riteņus)
  • Ar riteni (apmēram 60 min no centra)
  • Ar sabiedrisko transportu: 2, 24. autobuss līdz pieturām Emmas iela (vistuvākā Kuģu būvētavai), Melīdas iela (vistuvākā kafejnīcai “SOLLI” - ekspedīcijas noslēgumam), Kreimeņu iela (vistuvākā Burtnieku namam – pastaigai ar vēsturnieku)
  • Ar mikroatobusiem (līdzīgs maršruts kā sab. transportam)
  • Ar vilcienu līdz stacijai “Ziemeļblāzma)

 

NB! Ekspedīcijas kuģītis vedīs tikai uz Vecmīlgrāvi!

Visos ekspedīcijas punktos būs pieejamas ekspedīcijas kartes ar ekspedīcijas notikumu atrašanās vietām un norādēm uz vietējām kafejnīcām izsalkuma remdēšanai.

Organizē: Laikmetīgās mākslas centrs, Zane Zajančkauska, piedaloties Jūlijai Stefanovičai, Ievai Saulītei, Ingrīdai Pičukānei, Orestam Silabriediem, Viktorijai Ekstai, James Turek, Sabīnei Moorei, Mārtiņam Zutim. Paldies arī Kaisai Kahu un Totaldobže, Intai Biezajai un Vecmīlgrāvja attīstības biedrībai, Kasparam Veidemanim un Rīgas Kuģu būvētavai! Paldies par atbalstu Valsts Kultūrkapitāla fondam, Igaunijas Republikas vēstniecībai Rīgā, SIA "LuxExpress Latvija"!

 

Plašāka informācija: Zane Zajančkauska, T. 26130666, E. zane@lcca.lv

 

1 / 1