...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Audioieraksts no diskusijas "Viss taču ir kārtībā"
LLMC Ofisa galerija, Alberta iela 13, Rīga
08.03.13

8. martā Laikmetīgās mākslas centra (LMC) Ofisa galerijā norisinājās sarunu vakars par feminisma (ne)aktualitāti Latvijā - "Viss taču ir kārtībā". Sarunā piedalījās Rasa Jansone, māksliniece, Ingrīda Pičukāne, māksliniece, Ieva Astahovska, mākslas zinātniece, Inga Pērkone, kinozinātniece Ilze Jansone, rakstniece Maija Veide, kultūras pētniece un pasniedzēja, Artis Svece, filosofs, Ieva Adamss, žurnāliste, un Laine Kristberga, ekrānmediju un mākslas zinātniece. Piedāvājam diskusijas audioierakstu!

Šobrīd, kad feminisma „lielās cīņas” – tiesības vēlēt, apgūt profesiju, strādāt algotu darbu vismaz attīstīto Rietumu sabiedrībās, šķiet, galā, feminisma idejas it kā zaudējušas aktualitāti. Nereti tās pat uztver kā apdraudējumus personīgai laimei un labsajūtai. Feminisma idejas – tā jau tādu niknu, dusmīgu, vientuļu, šķirtu un homoseksuālu sieviešu izdomāta problēma, jo citādi – viss taču kārtībā.

No feminisma idejām norobežojas pat tie un tās, kuru dzīvesveidu vai mākslas darbus caurstrāvo idejas un iespējas, par kurām jāpateicas tieši feminisma aktīvistēm un teorētiķēm. Vai Latvijas sabiedrībai raksturīgs īpašs, „Latvijas latentais feminisms”? Tāds, kurš eksistē sabiedrībā, atspoguļojas mākslā, bet nevar tikt pieminēts? Plašāka informācija: http://www.lcca.lv/lv/aktualitates/lmc-norisinasies-sarunu-vakars-viss-tacu-ir-kartiba/

Diskusija. "Viss taču ir kārtībā" by Lmc_Lcca on Mixcloud