...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Diskusija "Apreibināšanās ar kolektīvu" klubā "Nabaklab"
"Nabaklab", Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī 12, Rīga
05.12.13

Piektdien, 13.decembrī plkst. 18.00 LU studentu klubā „Nabaklab” notiks Latvijas Laikmetīgās mākslas centra organizēts sarunu vakars „Apreibināšanās ar kolektīvu”, kas noslēdz nīderlandiešu mākslinieces Annas Hūtjes (Anna Hoetjes) izstādi „Pagrieziens!” Latvijas Universitātē.

Sarunās piedalīsies Ilze Mažāne, horeogrāfe un XV Deju svētku virsvadītāja, Ivars Ījābs, politologs un LU docents, psihoterapeits Andis Geste, izstādes kuratore Ieva Saulīte, Zane Zajančkauska un citi. Sarunas dalībnieku uzmanības lokā jautājums – kas mūs kā indivīdus vilina kolektīvā pieredzē? Kāpēc iespēja “kļūt par skrūvīti lielākā mehānismā” sniedz ekstātisku pieredzi Dziesmu un deju svētku laikā, rokkoncertā, hokeja tribīnēs, bet šķiet mazāk iedvesmojoši lielā uzņēmumā? Vai mūsdienās iespējama labprātīga identificēšanās ar kolektīvu, neizmantojot to komerciāliem vai ideoloģiskiem mērķiem?

Par ierosinājumu sarunām kalpo nīderlandiešu mākslinieces Annas Hūtjes izstāde “Pagrieziens!”, kas vēl līdz 13.decembrim apskatāma LU ēkā Raiņa bulvārī 19. Autore pētījusi masu kustības, strādājot pie cita darba – dokumentālā video „Es war hart / Es müsste es wieder geben”. Iedvesmojoties no radītā materiāla, māksliniece  sadarbībā ar vācu horeogrāfi Heiki Hennigu (Heike Henning) pēcāk radīja horeogrāfiju-iestudējumu, kurā ietvertas atsauces uz dažādām masu kustībām – masu paniku, zibakcijām (flashmob), militārām parādēm u.c. Abu mākslinieču radītais uzvedums, piedaloties simt piecdesmit brīvprātīgiem dalībniekiem, notika Leipcigā, stadionā, kas sociālisma laikā bijusi nozīmīga vieta propagandistiskai masu vingrošanas tradīcijai, savukārt mūsdienās kļuvusi par izteikti komerciālu RED BULL arēnu. Izstādē „Pagrieziens!” aplūkojama video instalācija ar kadriem, kas fiksēti gan no putna lidojuma, gan dalībnieku mobilajos telefonos; papildus iekļautas arī ainas no uzveduma sagatavošanas un mēģinājuma procesa. Izstādes atklāšanas vakarā bija skatāma arī pašas autores Annas Hūtjes performance.

Sarunu vakara norises vieta ir klubs „Nabaklab” Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī 12, savukārt Annas Hūtjes izstāde apskatāma katru darba dienu no plkst. 9 līdz 18 Open atpūtas zonā 1.stāvā Universitātes ēkā Raiņa bulvārī 19 (līdz 13.decembrim).

Pasākumu un izstādi organizē Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar Latvijas Universitāti
Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas Dome

Attēlā kadrs no Annas Hūtjes video
1 / 1