en
  • Foto: Margarita Ogoļceva, Kirils Panteļejevs “Priekšpilsētas Buda” - 2007, Krista un Reinis Dzudzilo “Respice post te. Hominem te memento /Memento” – 2016/2021

DISKUSIJA 29.07.2021, pl. 14.00 "Gaidot laikmetīgās mākslas muzeju"

Lai aktualizētu Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja nepieciešamību un runātu par tālākajiem soļiem, kas veicami, lai tuvotos šīs idejas īstenošanai, šī gada 29.jūlijā, plkst. 14:00 norisinājās diskusija, kurā kopā ar nozares ekspertiem piedalījās valdības un Rīgas domes pārstāvji.



Video: Rihards Rožkalns


Diskusija tika translēta tiešsaistē Latvijas Laikmetīgā mākslas centra Facebook profilā, retranslēta Lsm.lv un Delfi.lv.  Savukārt klātienē, Ganību dambī 30, Rīgā tika aicinātas apmeklēt Covid-19 pārslimojušas un vakcinētas personas, uzrādot sertifikātu.


Diskusijā piedalījās Nauris Puntulis - LR Kultūras ministrs, Mārtiņš Staķis - Rīgas Domes mērs, Māra Lāce - Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore, Elīna Vikmane - Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonda valdes locekle, kā arī Aigars Bikše - izstādes dalībnieks, mākslinieks un Saeimas deputāts un Ivars Drulle - izstādes dalībnieks, mākslinieks un Rīgas domes deputāts un Solvita Krese, Latvijas Laikmetīgās mākslas centra direktore.


Moderatore: Līna Birzaka - Priekule - Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu kuratore, mākslas zinātniece


Solvita Krese, Latvijas Laikmetīgās mākslas centra direktore: "Par laikmetīgās mākslas muzeja nepieciešamību tiek runāts jau vairākas dekādes, un ir bijuši vairāki mēģinājumi tuvoties šīs ieceres īstenošanai, bet muzeja kā nav, tā nav. Ir būtiski tematu no jauna aktualizēt, uzdodot virkni jautājumu, uz kuriem kopīgiem spēkiem jācenšas rast atbildes. Kāds būtu tālākās rīcības scenārijs, lai mēs nonāktu līdz šāda stratēģiski nozīmīga kultūras infrastruktūras objekta īstenošanai? Kā tiks veidots muzeja saturs un darbības stratēģija? Kādi būs sabiedrības ieguvumi no laikmetīgās mākslas muzeja?"


Diskusija tiek organizēta mākslas parka "Mobilais muzejs. Nākamā sezona" un festivāla "Survival Kit" publiskās programmas ietvaros, ko šogad vieno nosaukuma un tematiskais ietvars "Fiktīvais muzejs", tādējādi veidojot iluzora muzeja struktūru, kas sastāv no nākotnes un pagātnes muzeju departamentiem. Nākotnes muzeja departamenta pārziņā esošos jautājumus diskusijās un pasākumos risinās mākslas parka notikumi. Savukārt pagātnes muzeja departamenta platforma būs festivāla "Survival Kit 12" publiskā programma, kurā ietvertas diskusijas, mākslinieku autorvakari, procesuālās mākslas un izglītības programmas aktivitātes.


Projektu atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Rietumu banka un Nākotnes Atbalsta Fonds.

Lasīt vairāk