en

Diskusija 26. augustā plkst. 16.00: Laikmetīgā un lokālā: kultūras potenciāls Rīgā

Līdzās bagātīgajam kultūrvēsturiskajam mantojumam Rīgas kultūras ekosistēmā nozīmīgu lomu spēlē laikmetīgās kultūras segments, kas aktīvi stimulē apkaimju iedzīvotāju radošās izpausmes, veicina iekļaujošas vides veidošanu visdažādākajām sabiedrības grupām, kā arī sniedz atraktīvu piedāvājumu Rīgas viesiem un vairo Rīgas starptautisko atpazīstamību.


Laikmetīgās kultūras piedāvājumu Rīgā lielā mērā nodrošina nevalstiskais sektors un entuziasti, kuru darbības iespējas un eksistence ir atkarīga no piesaisatītā projektu finansējuma un ir visai nedroša. Kā viens no laikmetīgās kultūras flagmaņiem varētu kļūt Laikmetīgās mākslas muzejs, kura attīstības virzība joprojām ir neskaidra.


Kā laikmetīgā kultūra varētu iekļauties Rīgas attīstības kopainā? Kādas varētu būt sadarbībs formas ar kultūras NVO un apkaimju aktīvistiem?
Sarunā aicināti piedalīties:

Iveta Ratinīka – Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja, 

Agnese Logina - Izglītības, kultūras un sporta komitejas Kultūras komisijas vadītāja,

Guntars Ruskuls – Rīgas domes stratēģiskās vadības pārvaldes vadītājs,

Mārcis Rubenis – “Free Riga” dibinātājs, 

Maija Pavlova - Ģertrūdes ielas teātra producente,

Solvita Krese – Latvijas Laikmetīgās mākslas centra direktore.


Sarunu vadīs žurnāliste Rita Ruduša.


Diskusija pieejama tiešsaistē arī tiem, kuriem Facebook nav sava konta un tiks retranslēta interneta žurnāla “Satori” lapā.


Savukārt klātienē, Ganību dambī 30, Rīgā diskusiju tiek aicinātas apmeklēt Covid-19 pārslimojušas un vakcinētas personas, uzrādot sertifikātu.

Lasīt vairāk