...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Diskusija par kritiķa lomu laikmetīgās mākslas atspoguļošanā
LLMC Ofisa galerija, Alberta iela 13, Rīga
16.12.14

Šī gada 16. decembrī, otrdien, plkst. 18:30 Latvijas Laikmetīgās Mākslas centrā (Alberta ielā 13) notiks diskusija „Kritiķa loma laikmetīgās mākslas atspoguļošanā” cikla “Pārvarot plaisu. Meklējot ceļus pie laikmetīgās mākslas” ietvaros. Diskusijā piedalīsies kuratore, kritiķe Inga Šteimane, 4. Artishok Biennāles kuratore Šelda Puķīte, kā arī kritiķi Pēteris Bankovskis, Aiga Dzalbe, Jana Kukaine un Vilnis Vējš. Diskusiju vadīs kuratore Līga Lindenbauma.

Cikla diskusijā "Kā laikmetīgo mākslu atspoguļo Latvijas mediji?", kura norisinājās 21. oktobrī un kurā par Latvijas mākslas procesiem tika diskutēs kopā ar mākslas mediju redaktoriem, portāla Arterritory galvenā redaktore Daiga Rudzāte kā vienu no mediju vides problēmām norādīja profesionālu mākslas kritiķu trūkumu. Kā savu vietu mākslas procesos redz paši kritiķi un kā viņi raksturo savas jomas specifiku? Kā atšķiras kritiķa teksti, ja to autors pārstāv mākslas zinātnes, filosofijas vai mākslinieka pozīciju? Vai mākslas kritikai ir jāmainās, reaģējot uz aktuālo mākslas procesu transformāciju, un vai tas atsevišķos gadījumos jau nav noticis, bet vienkārši palicis nemanīts?

Diskusija notiek cikla “Pārvarot plaisu. Meklējot ceļus pie laikmetīgās mākslas” ietvaros, kura norisinās reizi mēnesī Latvijas Laikmetīgās Mākslas centrā. Tā ietvaros tiek aplūkoti dažādi laikmetīgās mākslas un sabiedrības saskares punkti, tiecoties definēt problēmu loku un iezīmēt stratēģijas, kuras atvieglotu savstarpējo komunikāciju. Diskusijās tiek runāts par izglītības, mediju, kultūrpolitikas, kā arī kritiķu, kuratoru un izstāžu iekārtotāju nozīmi laikmetīgās mākslas uztverē.

Diskusiju ciklu vada kuratore Līga Lindenbauma. Strādājot Latvijas Laikmetīgās mākslas centrā (2004 - 2007), vadot Tukuma Mākslas muzeju (2011 - 2013) un šobrīd kūrējot izstādes Mūkusalas Mākslas salonā, Līga vienmēr ir centusies atrast saikni un veicināt dialogu starp noslēgto mākslas vidi un izstāžu esošajiem un potenciālajiem apmeklētājiem.

1 / 1