en
  • Gabriel Sierra Untitled (Support for mathematics lesson), 2007 Fruit, ceramic plate and rulers

Endrjū Berardini prezentācija „Klusā daba ar augļiem un ziediem”.

10. aprīlī plkst. 19.00 “LLMC Vakarskolas” ietvaros aicinām uz rakstnieka un kuratora Endrjū Berardini (Andrew Berardini) prezentāciju „Klusā daba ar augļiem un ziediem”.

Augļi un ziedi ir augu seksa orgāni, attīstīti, pēc zinātnieku teiktā, vien tādēļ, lai pievilinātu kukaiņus un dzīvniekus reproducēšanās nolūkos. Vērojot to aromātus, garšas, jutību, noskaņojumu, trauslumu un lēnu trūdēšanu, ir viegli saprast mākslinieku nebeidzamo aizraušanos ar tiem. Rakstnieks Endrjū Berardini pastāstīs par savu izpēti un nolasīs vairākus savu eseju, stāstu un dzejas fragmentus par augļiem un ziediem. Pavisam nesen kopā Krisu Šārpu (Chris Sharp) Berardini bijis arī laikmetīgās mākslas izstādes par augļu tēmu LULENNIAL „A Low-Hanging Fruit” līdzkurators. 

Andrew Berardini. Dzimis Kalifornijā. Dzīvo Losandželosā. Stellas tēvs. Raksta kvazi-esejistiskas prozas poēmas par mākslu un citiem jūtīgiem jautājumiem, dažkārt - redaktors un kurators ar pieredzi tādās institūcijāskā MOCA, Losandželosa, Palais de Tokyo, Parīze, un Castello Di Rivoli, Turīna. Viņa nesenākais projekts ir LULENNIAL Meksikā. Agrāk strādājis kā kurators LAXART, Armory Center for the Arts, arī kā viens no Semiotext(e) redaktoriem. Grāmatas „Danh Vo: Relics” (Mousse, 2015) autors, Berardini šobrīd strādā pie grāmatas par krāsu un vēl vienas – par to, kā būt neprofesionālam māksliniekam. Regulāri raksta tādiem izdevumiem kā Artforum, Spike, ArtReview, redaktors - Mousse, Art-Agenda, Momus, Art Book Review. Saņēmis Warhol/Creative Capital un 221a kuratoru un rakstnieku stipendijas. Kopš 2008. gada pasniedz Mountain School of Arts un no 2014. gada - Banff. Viņa pētniecības interesēs iekļaujas tādas tēmas kā mākslas rakstīšana (rakstīšana par mākslu) kā literatūras daļa, krāsa, radikālā subjektivitāte, ekstātiskā pretošanās, literārās himēras, ķermeniskums, valoda kā buramvārdi, neprofesionālisms, fikcijas un realitātes caurlaidīgums, andergraunda kultūra, erotika mākslā un Kalifornijas estētiskā vēsture. 

„LLMC Vakarskola” ir sarunu, lekciju, diskusiju un lasīšanas darbnīcu ciklu, kas veltīts aktuāliem laikmetīgās mākslas jautājumiem, kā arī nesenās pagātnes izzināšanai, tostarp sociālo, politisko un ideoloģisko kontekstu lomai kultūrā. „LLMC Vakarskola” notiek Latvijas Laikmetīgās mākslas centrā Alberta ielā 13, un tās notikumi ir bezmaksas. Projektu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.


Lasīt vairāk