...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Festivāls SURVIVAL KIT 8 pievērsīsies sabiedrības akupunktūrai
K.K. fon Stricka villa, Aristida Briāna iela 9, Rīga
01.09.16

Jau astoto gadu Rīgā norisināsies starptautiskais laikmetīgās mākslas festivāls SURVIVAL KIT – no 8. līdz 25. septembrim apmeklētājiem būs iespēja apskatīt apjomīgu laikmetīgās mākslas izstādi un apmeklēt plašu pasākumu programmu, kas ietvers filmu seansus, diskusijas, performances un citus notikumus. Festivāls šogad pievērsīsies akupunktūrai kā metaforai mūsdienu sabiedrības sāpīgo punktu noteikšanai un pulcēs aptuveni trīsdesmit latviešu un ārvalstu māksliniekus.

Viena no izstādes kuratorēm, Inga Lāce, norāda: „Akupunktūra kā metafora sabiedrības sensitīvo zonu testēšanai, nav izvēlēta nejauši. Sabiedrības interese par netradicionālo medicīnu, ezotēriku un suģestiju pēdējos gados ir kļuvusi īpaši sakāpināta. Austrumu spirituālisms kļūst arvien klātesošāks mūsdienu tehnoutopiskajā pasaulē. Vai šo intereses fokusu var interpretēt kā bēgšanu no realitātes, jaunā dzīves stila atribūtu vai alternatīvu izdzīvošanas risinājumu, apzinoties, ka esošie instrumenti un metodes vairs nespēj piedāvāt cerēto rezultātu?”

“Nav pārsteigums, ka arī daudzi mākslinieki savos darbos izmanto atsauces uz spirituālisma un ezotērikas praksēm, gan meklējot radošus impulsus, gan ironiski atsaucoties uz mūsdienu sabiedrības apsēstību ar "jauno garīgumu". Izstādē varēs izsekot šamaņu un raganu zintīm, ļauties hipnozei, iepazīties ar psihotropo augu iedarbību, meditēt pie maģiskiem simboliem, kā arī atmaskot mūsdienu finansu tirgus burvju trikus,”  laikmetīgās mākslas izstādes konceptuālo ietvaru iezīmē kuratore Solvita Krese.

Kā galvenā norises vieta izvēlēta K.K. fon Stricka villa Aristida Briāna ielā 9 Rīgā, kas, ilgu laiku stāvējusi pamesta, šobrīd atdzimst par jaunu kultūrpunktu pilsētā. Festivālu rīko Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs.

Starptautiskais laikmetīgās mākslas festivāls SURVIVAL KIT radās 2009. gadā kā reakcija uz ekonomiskās krīzes radītajām pārmaiņām Latvijā, un joprojām rosina sabiedrību reaģēt uz mūsdienu pasaules aktualitātēm, apzinot dažādas izdzīvošanas stratēģijas. Ik gadu festivālam, kurš pulcē līdz 15 000 apmeklētāju, tiek izvēlēta jauna norises vieta – kāda no Rīgas tukšajām ēkām, tādā veidā iezīmējot  tās potenciālu un iespējamās attīstības stratēģijas.