en

Filmu programma "Ceļš uz nekurieni"

"Roads to nowhere" ir īsfilmu programma no underground pirmsākumiem, videomākslas, līdz pat trash filmām, kas pievēršas tēmai māksla, kultūra un sabiedrības mijiedarbība. Šī programma ir ne tikai izcils paraugs, kas atspoguļo underground kino attīstības vēsturi, bet arī sola aizraujošu vakaru/ceļojumu publikai.

Pirms vairākiem gadiem Eiropas īsfilmu žanrā radās apzīmējums trash (atkritumi). Tā ir kino kultūra, kas sevi pretstata komerciālā kino diktētajām tirgus prasībām. Taču pēdējo gadu laikā paradoksālā kārtā ļoti daudzas no šī grupējumu filmām ir iekarojušas savu stabilu vietu kino tirgū.

"Roads to nowhere" prezentēt ieradīsies grupas SEH-TANK dibinātājs Kyros Kikos. SEH-TANK grupa ir dibināta 2002. gadā Hamburgā, kā alternatīva programma Hamburgas īsfilmu festivālam, taču jau divus gadus tā bāzējas Cīrihē. SEH-TANK ir izveidojis vērtīgu filmu arhīvu, kas sastāv no underground, eksperimentālā kino un trash filmām. Reizi mēnesī šī grupa rīko filmu skates Walcheturm kultūras centrā (Cīrihē).

Filmu skati Rīgā organizē nekomerciālais multimediju projekts "On the road", kura pamatideja ir popularizēt un radīt ceļa tēmai veltītus foto, video, kino un literāros darbus.

www.ontheroad.lv

Andrejsalā, projektu telpā "Ēdnīca", 23.februārī plkst.19:00, notiks apvienības SEH-TANK trash un underground filmu programmas "Ceļš uz nekurieni" prezentācija, portālu "Delfi" informē pasākuma organizatori.

Filmu programmu prezentēt ieradīsies Cīrihes eksperimentālās filmu un video apvienības SEH-TANK dibinātājs Kyros Kikos.

Apvienība, kā alternatīva programma Hamburgas īsfilmu festivālam, ir dibināta 2002.gadā Hamburgā, taču nu jau divus gadus tā atrodas Cīrihē. SEH-TANK ir izveidojis vērtīgu filmu arhīvu, kas sastāv no underground, eksperimentālajām un trash filmām. Reizi mēnesī šī grupa rīko filmu skates CīrihesWalcheturm kultūras centrā.

Filmu skatē Rīgā, 23.februārī, SEH-TANK piedāvās 2 stundas garu eksperimentālo filmu programmu, kas sastāvēs no 2 daļām: "Mūsdienu eksperimentālā kino izlase" jeb "Kāpēc lietot narkotikas?" un "Trash ir labs Tavai veselībai!"

Filmu skati Rīgā organizē nekomerciālais multimediju projekts "On the road", kura pamatideja ir popularizēt un radīt ceļa tēmai veltītus foto, video, kino un literāros darbus.

"Ceļš uz nekurieni" programma:

Pirmā daļa:

"Mūsdienu eksperimentālā kino izlase" jeb "Kāpēc lietot narkotikas?":

1. "Instrukcijas Gaismas un Skaņas mašīnai" /2005/, Peter Tscherkassky, Austrija, 17 min.

Peter Tscherkassky (Vīne), ir viens no šī brīža aktuālākajiem, interesantākajiem eksperimentālā kino veidotājiem Eiropā.

"Andalūzijas sunī" Bunjuels un Dalī simboliskā veidā, pārgriež acs ābolu, tādejādi pasludinot savu kvēlo vēlēšanos iznīcināt kino skatīšanās uztveres ieradumus. Filmas "Instrukcijas Gaismas un Skaņas mašīnai" autors atgādina mums šo primāro filmu metaforu un sper soli tālāk!

2. Laimes iekarošana. /2005/ Oliver Piestch, Vācija, 45 min.

Topošais video mākslinieks un Berlīnē strādājošs filmu veidotājs 45 minūtes garo filmu "Laimes iekarošana" taisīja 2 gadus, pētot, meklējot materiālus un montējot tos kopā. Tā satur vairāk nekā 300 ar narkotiskām vielām saistītus video klipus, kas ņemti no filmu vēstures. "Laimes iekarošana" ir līdzīgās daļās sadalīta: dokumentālā filma, eksperimentālā filma un mūzikas klips. Tā ir kompilāciju filma par narkotiku lietošanu un tā reprezentatīvo momentu filmās.

Otrā daļa:

Trash ir labs Tavai veselībai!

Programmā apkopotas īsfilmas, kuras atšķiras ar ļoti zemu budžetu, bet izcilām un smieklīgām idejām. Tajās nav ne nieka no izcilas kvalitātes, bet tās ir ļoti izklaidējošas, gudras un izsmalcinātas.

Programma nav iepriekš sastādīta, tā tiks veidota uz vietas, ņemot vērā skatītāju reakcijas un vēlmes.

Programmā tiks iekļauti darbi:

"Defensiver Mittelfeldmann" /Kyros Kikos/,

"Mandolinenfieber" /Kyros Kikos/,

"Grundig Super Stereo" /Klaus Hammerlindel/,

"Om" /John Smith/

Un daudzi citi.

Lasīt vairāk