en

H. Lediņa izstādes ietvaros notiks Sabīnes Moores performanču cikls „Trīs pamatkrāsas”

Trīs ceturtdienas, 3., 10., 17. decembrī, plkst. 19.00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks Sabīnes Moores audiovizuālo performanču cikls „Trīs pamatkrāsas”. To laikā S. Moore reflektēs par trim fundamentālām jomām – bērnību, folkloru un zemi, kas sasaucas ar izvēlētajām performanču norises vietām bibliotēkā. Cikls risinās izstādes „Lediņš. Starp to un kaut ko citu” ietvaros.

Performancēs S.Moore izmantots trīs pamatkrāsām – dzeltens, zils, sarkans - atbilstošas skaņas frekvences, ko papildinās ekspermentāli skaņdarbi un skaņa, kas rodas griežot savu siluetu papīrā. Ēna un siluets kopā ar skaņu ierakstu kļūs par performances liecību izstādē.

Performanču norise:

3. decembrī „Dzeltens” , LNB 5. stāvs, Latviešu folkloras krātuve, Letonikas un Baltijas centrs, Izstāžu zāle
10. decembrī „Zils”, LNB 6. stāvs, Karšu un iespieddarbu lasītavas
17. decembrī „Sarkans”, LNB 7. stāvs, Bērnu literatūras centrs

Sabīne Moore (1990) savos audiovizuālajos darbos apvieno vizuālus iespaidus un to pārnesi skaņu vidē, iepriekš tapušu materiālu ar nejaušiem trokšņiem. Lai gan nozīmīgākā mākslinieces darbības joma ir performances, arī  to dokumentācijas, izstādītas telpiskās kolāžās, iegūst autonomu skaņu instalāciju formu.

 Aicinām apmeklēt izstādi Latvijas Nacionālās bibliotēkas 1. stāva izstāžu zālēs līdz 30. decembrim. Izstādes darba laiks: no otrdienas līdz piektdienai 12:00-19:00; sestdienās, svētdienās 11:00-17:00. Pirmdienās izstāde slēgta.

Izstādi „Lediņš. Starp to un kaut ko citu” rīko Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, izstādes kuratore ir Līga Lindenbauma. Izstāde un tās paralēlā programma notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, ABLV Charitable foundation, ES programmas „Radošā Eiropa” un LR Kultūras ministrijas atbalstu.

Izstādes “Lediņš. Starp to un kaut ko citu” programma ir daļa no sadarbības projekta "This is Tomorrow. Back to Basics: Forms and Actions in the Future", kas tiek realizēta ar Eiropas Savienības programmas "Creative Europe", Valsts Kultūrkapitāla fonda, LR Kultūras ministrijas u.c. līdzfinansējumu.

Lasīt vairāk