en

Hardijs Lediņš un Talsi

Piektdien, 3. jūlijā plkst. 18.30 Hardija Lediņa gada ietvaros Talsu pilsētas svētki tiks iesākti ar Hardija Lediņa piemiņas vakaru Talsu Radošajā sētā, pieminot Hardija saikni ar Talsiem un Talsu māksliniekiem. No 3. līdz 5. jūlijam Radošajā sētā būs skatāma izstāde „Hardijs Lediņš un Talsi”.


Talsu mākslinieki, kas tagad zināmai kā Krūmu mākslas grupa, 1987. gadā iepazinās ar Hardiju Lediņu, Juri Boiko, Rūdolfu Pīpkalēju, Andreju Grantu, Mārtiņu Zelmeni un citiem, organizējot vienu no pirmajām konceptuālajām izstādēm ārpus Rīgas - „Plūdi Talsos”. Izstādes atklāšanā uzstājās NSRD, kuri, kā stāsta Talsu muzeja galvenā speciāliste Guna Millersone,  „piebēra muzeju ar zāģu skaidām un spēlēja Talsos līdz tam nedzirdētu mūziku; sagaidījām arī draudīgu rajona partijas komitejas komisijas apmeklējumu.”.  

1998. gadā notika nākošais Lediņa un Talsu mākslinieku kopīgais projekts „Talsu gods”, savukārt 2003. gadā – „Viena nakts”, kurām Hardijs veidoja videoinstalācijas „Welcome to Talsi” un „Jautājums”. Hardijs bija pazīstams ar Talsu naivistu Modri Sapunu, kurš gleznoja Hardiju uz Ventspils mola, ar grāmatu rokās un uz mazām ragaviņām. Talsu muzejā un Pedvālē Hardijs Lediņš rīkoja etno diskotēkas.

Piemiņas vakarā Talsos skanēs NSRD radītā mūzika grupas „Nebijušā restauratori” izpildījumā, kā arī notiks binokulāro deju kurss. Paralēli tiks atklāta izstāde „Hardijs Lediņš un Talsi”, kurā tiks eksponētas Daiņa Kārkluvalka un Ulda Balgas fotogrāfijas no Hardija un Talsu mākslinieku kopīgajiem notikumiem, Hardija Lediņa video darbi un Modra Sapuna gleznas. Izstāde būs aplūkojama no 3. līdz 5. jūlijam. 

Lasīt vairāk