...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Izdzīvošanas komplekts Centrāltirgus Sakņu paviljonā
Rīgas Centrāltirgus, Sakņu paviljons
18.01.14

Sestdien, 18. janvārī Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs aicina kairināt iztēli Rīgas Centrāltirgus Sakņu paviljonā, atklājot “Rīga 2014” tematisko līniju “Izdzīvošanas komplekts”! Skatiet programmu šeit!

Starp āboliem, burkāniem un bietēm visas dienas garumā (10.00—17.00) tirgus apmeklētāji varēs iepazīt Aijas Bley portretu darbnīcu, īpašu Radio NABA dzīvo studiju, kā arī Dirty Deal Audio laboratoriju “Sakņu mežš”. Vēršot skatienu augstāk, varēs vērot desmit mākslinieku – Gundegas Evelones, Lauras Prikules, Ernesta Kļaviņa, Mārtiņa Zuša, TV Maskava, Sabīnes Moores, Klāva Upaciera, Kates Krolles, Romana Korovina un Ineses Vēriņas - videodarbus, kas tapuši, iedvesmojoties no dadaisma manierē cenzētiem “Rīga 2014” norišu aprakstiem.

Plkst. 14.00 Sakņu paviljons piedzīvos komponista  Platona Buravicka skaņdarba “Pasaules - Visums. Vertikāles - Horizontāles" pirmatskaņojumu. Trīsdesmit minūšu ilga elektroakustiska poēma stāstīs par dvēseles un apkārtējās pasaules mijiedarbību ar Visumu vertikālā un horizontālā dimensijā. Skaņdarbu papildinās mākslinieces Sabīnes Moores video. Savukārt dienas izskaņā – plkst. 17.00 – visā paviljonā skanēs Latvijas elektroniskās mūzikas lielmeistara Gas of Latvia uzstāšanās kopā ar Katrīnas Neiburgas un Zanes Raudiņas videoprojekcijām. Mūzika un video tapuši, pētot Rīgas mazdārziņu džungļu dzīvi.

18. janvārī “Rīga 2014” atklāšanas pasākumi notiek arī citos Rīgas Centrāltirgus paviljonos, kā arī citviet pilsētā. Visa programma: www.riga2014.org.

 

Sakņu paviljona notikumu programma:

10.00-17.00

CITI PAKALPOJUMI

Radio NABA studija

Radio NABA - radiostacija, kura jau divpadsmito gadu piedāvā iespēju spēlēt, klausīties, dzīvot, domāt un runāt, nesekojot tirgus un komercijas likumiem. Kaut arī vairākkārt draudējušas NABAs ēras beigas, tā līdz šim vienmēr izrādījusies nemirstīga. NABAs Sakņu paviljona studijā – neierasti viesi jau ierastos raidījumos "Bronhīts", "Ej apskrieties", "Zinātnes vārdā" u.c. 

Pieradinātās mūzikas laboratorija “Sakņu mežs”. Ohmtek, TV Maskava

Mūziķu Ohmtek un TV Maskava izveidota laboratorija, kurā skaņu kompozīcijas tiek veidotas, izmantojot tirgus vidē esošās vibrācijas, skaņas un trokšņus, tos radot, ierakstot, slāņojot. Laboratorijā skaņas tiek izvilinātas arī no dārzeņiem, tirgus apmeklētāji uz dārzeņu bungām varēs iespēlēt savu ritma partiju.

Aijas Bley portretu darbnīca

Sakņu paviljonā iekārtotajā salonā tiek aicināti mākslinieces uzrunāti tirgus apmeklētāji un pārdevējas, fotografēšanās mirklim atgriežot tā īpašo vērtību – fotgrafēšanās kļūst par sarunu, spēli, piedzīvojumu. Portretu darbnīcas modeļi prom dodas ar jauno salonfotogrāfiju rokās.

Video programma IESKATS

Kultūrtelpa jau labu laiku ir sildīta ar ziņu – kultūras galvaspilsētas gads tuvojas! “2014” ir kļuvis par maģisku mantru, bet kurš no mums īsti zina, ko tas nesīs? Un vai tas ir jāzina? Varbūt tas, ko iespējams skaidri un izsmeļoši izstāstīt, jau ir noticis, palicis tekstā? 18. janvārī tā vietā, lai stāstītu par gaidāmajām norisēm, piedāvājam kairināt iztēli. Desmit mākslinieki saņēma “Izdzīvošanas komplekta” norišu aprakstus, dadaistiski cenzētus tiktāl, ka tie atklāj vien nedaudz – pašu maliņu vai centru, dažkārt saistvielu, tā rosinot māksliniekus izveidot savu vīziju.  Tā tapusi videoprogramma IESKATS, kas vilina uz 2014. gadu, bet neizstāsta to, aicinot atklāt pašiem.

Gundega Evelone, Laura Prikule, Ernests Kļaviņš, Mārtiņš Zutis, TV Maskava, Sabīne Moore, Klāvs Upaciers, Kate Krolle, Romans Korovins, Inese Vēriņa.

14.00

Platons Buravickis + Sabīne Moore

Sakņu paviljonā notiks jaunā komponista Platona Buravicka elektroniskā skaņdarba “Pasaules – Visums. Vertikāles – Horizontāles” pirmatskaņojums. Jaundarbs tapis, rēķinoties ar Sakņu paviljona akustiku un ikdienas trokšņiem. Tā ir trīsdesmit minūšu ilga elektroakustiska poēma, kas stāsta par dvēseles un apkārtējas pasaules mijiedarbību ar visumu vertikālā un horizontālā dimensijā. Skaņdarbu papildinās mākslinieces Sabīnes Moores video.

17.00

Gas of Latvia + Katrīna Neiburga/Zane Raudiņa

GAS OF LATVIA ir plaša diapazona elektroniskās mūzikas projekts. GAS OF LATVIA 1996. gadā dibināja mūziķis un skaņas dizainers Andris Indāns. Sākotnējais skaņas diapazons aptvēra elektroakustiskus eksperimentus ambient, industrial, dub, downtempo frekvencēs. Mūsdienās projekta radošās izpausmes paplašinās multimediju virzienā. Izdoti vairāki albumi, piedzīvotas daudz publiskās performances. Gas of Latvia uzstāšanos papildinās Katrīna Neiburgas un Zanes Raudiņas video, kas tapis pētot Rīgas mazdārziņu džungļu dzīvi.

1 / 1