...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Izrāde "Kurts šmorē, lai atpūtinātu galvu"
Esplanāde, Rīga
16.05.14

Norvēģijas divsimtgadei veltītās kultūras programmas ietvaros sestdien, 17. maijā, plkst. 13.30 kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014” būs skatāma Rīgas Skolēnu pils teātra „Zīļuks” izrāde „Kurts šmorē, lai atpūtinātu galvu”, kas veidota pēc norvēģu rakstnieka Ērlenna Lū grāmatas motīviem.

Izrāde tika iestudēta 2013. gadā Latvijas Laikmetīgās mākslas centra (LMC) integrācijas projekta „Saredzēt! Sadzirdēt! Saprast! Rīkoties!” ietvaros.  Projekta ieviešanu finansiāli atbalsta Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonds (75%) un Latvijas valsts (25%). Līdz šim izrāde rādīta dažādās Latvijas vietās – Rugājos, Balvos, Līvānos, Rēzeknē, Valkā un Rīgā. 2013. gadā Rīgas amatierteātru festivālā „Rīga spēlē teātri” izrādei tika piešķirts Gada izrādes tituls un ceļojošā balva „Lielais Toms”.

Izrādes režisore ir Laura Paegle, scenogrāfe, kostīmu māksliniece – Agne Mennika. Uzvedums ir paredzēts latviešu bērniem skolas vecumā un viņu ģimenēm, lai pievērstu uzmanību tādiem jautajumiem kā citādā pieņemšana, savas attieksmes pret vai par iebraucējiem formulēšana. „Izrāde „Kurts šmorē, lai atpūtinātu galvu” ir jautrs stāsts par kādu vīru vārdā Kurts, viņa ģimeni, integrāciju un valsti. Kurts strādā par autokrāvēju ostā, un kādu dienu, atverot konteineru, viņš atrod tur kaut ko ļoti daudz un pārsteidzošu. Kā rīkoties, ja aci pret aci saskaries ar atšķirīgo un citādo? Vai ir iespējams to pieņemt? Vai mums ir jābūt pieklājīgiem un saprotošiem pret līdzcilvēkiem? Un vai tas ir viegli? Ceram, ka šī izrāde rosinās skatītāju domāt un rast atbildes uz šiem jautājumiem,” stāsta izrādes veidotāji.

Projekts „Saredzēt! Sadzirdēt! Saprast! Rīkoties!” tika uzsākts 2012. gadā. Tā uzdevums ir veicināt toleranci un vienotību, dialoga veidošanu starp uzņemošo sabiedrību un „jaunpienācējiem” un nepilsoņiem. Projekta vadītāja Līga Puriņa – Purīte uzsver: „Integrācija ir divvirzienu process, kas prasa attieksmi un vēlmi no abām pusēm. Tā nav vienas grupas pārstāvju mehāniska iekļaušana sabiedrībā, tādēļ ikviena aktivitāte mūsu projektā ir vērsta uz to, lai sekmētu abu sabiedrības pušu integrāciju! Visas aktivitātes projekta ietvaros tiek organizētas ar mērķi veicināt trešo valstu valstspiederīgo, it sevišķi mazāk aizsargāto grupu - sieviešu, bērnu un senioru, iesaisti uzņemošajā sabiedrībā, aktīvu līdzdalību un kvalitatīvu integrāciju Latvijā.” 

1 / 1