en
  • “Mākslas kritiķa guļamistaba”, Kristaps Ģelzis, 2000. Latvijas Laikmetīgās mākslas centra (LCCA) digitālās kolekcijas īpašums.

Izsludināta pieteikšanās LLMC radošās rakstīšanas skolā

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LLMC) izsludina pieteikšanos Radošās rakstīšanas skolai, kas lekciju un darbnīcu veidā notiks no 2. novembra līdz 11. decembrim gan klātienē, gan attālināti. Nodarbības vadīs Latvijas un ārvalstu mākslas kritiķi, filozofi, rakstnieki un laikmetīgās mākslas profesionāļi.


Radošās rakstīšanas skola paredzēta gan jaunajiem mākslas un kultūras kritiķiem, lai attīstītu kritiskās domāšanas, mākslas analīzes un domu formulēšanas spējas, gan arī interesentiem bez kultūras kritikas rakstīšanas pieredzes. Lektori un darbnīcu vadītāji sniegs iespēju dažādas sagatavotības pakāpes dalībniekiem uzlabot savas rakstības, kritiskās domāšanas un komunikācijas prasmes radošos veidos, kas paplašina ierastās mākslas kritikas žanra robežas.

Mainoties mākslai, neizbēgami mainījušies arī veidi, kādos domājam, vērtējam, analizējam mākslas darbus un to sniegto pieredzi. Pēdējās desmitgades iezīmē arī krasas izmaiņas tajā, ko mēs sagaidām no mākslas kritikas – laikmetīgās kultūras nepieciešamība pēc tekstuālas refleksijas ir veicinājusi pieprasījumu pēc kritiķa profesijas, taču joprojām trūkst iespēju profesionāli attīstīt šai nodarbei nepieciešamās iemaņas. Mākslas kritika atsedz plašu estētiskās pieredzes iespēju spektru, tā ir intelektuāli rosinošs medijs starp darba skatītāju un darba radītāju. Mākslas pieredzes un prakses analīze ir vitāli nepieciešama kultūras attīstībai, tā ļauj labāk izprast ne vien sava laika mākslinieciskās vērtības, bet arī plašākas sociālās norises un vispārējo garīgo klimatu. 


Pieteikties iespējams, sūtot savu CV un motivācijas vēstuli uz e-pastu santa@lcca.lv līdz 26. oktobrim.


LLMC Radošās rakstīšanas skolas nolūks ir veicināt mākslas kritikas attīstību Latvijā. Pēc pieteikumu saņemšanas tiks atlasīti 10-15 dalībnieki, kuriem sešu nedēļu laikā bezmaksas tiks piedāvātas Latvijas un ārvalstu kultūras, filozofijas un mediju speciālistu lekcijas, radošās darbnīcas un tikšanās, kas veicinās izpratni par kultūras kritikas rakstības iespējām. Katru nedēļu paredzētas 2 nodarbības, tam paralēli arī individuālie darbi, kas rakstu, recenziju, eseju vai citu tekstu formā tiks publicēti literatūras un filozofijas žurnālā Punctum. 

Lekcijas un radošās darbnīcas vadīs: mākslas kritiķis Vilnis Vējš, filozofs Artis Svece, mākslas kritiķe Santa Hirša, rakstniece Ieva Melgalve, mākslinieks un publicists Kaspars Groševs, komunikāciju pētniece Ilva Skulte, Punctum redakcijas pārstāvji, kā arī starptautiski autori.

Projektu organizē Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, projekta vadītāja Santa Hirša.


Lasīt vairāk