...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Izstāde "Video: Diseldorfa/ Rīga"
"Ēdnīca" (Korpusu cehs), Andrejsala
28.05.08 - 28.05.08

28.maijā plkst. 19:00 Andrejsalas Korpusu cehos kultūras mēneša "O!Vācija" ietvaros tiks atklāta videomākslas izstāde "Video: Diseldorfa/ Rīga", portālam "Delfi" pavēstīja izstādes veidotāji. Izstādi organizē Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar Diseldorfas kuratoru Gunnaru Frīlu (Gunnar Friel).

Izstāde iepazīstinās ar 13 Vācijas un Šveices mākslinieku jaunākajiem videodarbiem. Lielākā daļa izstādes dalībnieku ir starptautiski veiksmīgi mākslinieki, kas nāk no Diseldorfas Mākslas akadēmijas un Ķelnes Mediju mākslas akadēmijas vides, tostarp Korinna Šnita (Corinna Schnitt), Ute Hernere & Matiass Antlfingers (Ute Hörner & Mathias Antlfinger), Lūsija Hārveja (Lucy Harvey), Aurēlija Mihai (Aurelia Mihai), Tomass Neimans (Thomas Neumann) u.c. Izstādē skatāmas ne tikai video projekcijas, bet arī īpaši veidotas instalācijas, kurās video izmantots kā viens no elementiem.

Izstāde tapusi sadarbībā ar Diseldorfas mākslinieku un kuratoru kuratoru Gunnaru Frīlu (Gunnar Friel) un iepazīstinās ar jaunāko videomākslu no Vācijas un Šveices. Lielākā daļa izstādes dalībnieku ir starptautiski veiksmīgi mākslinieki, kas nāk no Diseldorfas Mākslas akadēmijas un Ķelnes Mediju mākslas akadēmijas vides.

Citādi atšķirīgi pozicionētos darbus saturiski vieno manipulācijas ar laika sajūtu. Cirkulācija, transa stāvokļi un iesaldēti mirkļi. Šķiet, ka laiks sabrūk.

Visi mākslinieki kā dominējošo izpausmes veidu izmanto video. Izvēlētais medijs kalpo gan kā instruments mākslinieku ideju materializācijai, gan apliecina Maršala Makluena slaveno tēzi „medijs ir vēstījums”. Izstādē būs skatāmas ne tikai videoprojekcijas, bet arī īpaši veidotas instalācijas, kurās video izmantots kā viens no elementiem.

Mākslinieki
Videosižets Delfi.lv no preses ekskursijas
http://www.delfi.lv/news/national/vacija/article.php?id=21066214
Intervija ar izstādes kuratoru Gunnaru Frīlu Diena.lv
http://www.diena.lv/lat/izklaide/maksla/izstazu_zinas/videokamera-uz-pasauli

Corinna Schnitt, Ute Hörner / Mathias Antlfinger, Manuel Graf, Aurelia Mihai, Stephanie N´Duhirahe, Lucy Harvey, Sylvie Boisseau / Frank Westermeyer, Jörg Wagner, Thomas Neumann, Daniela Georgieva, Michalis Nicolaides.

Šī gada februārī izstāde bija skatāma Diseldorfā, bet maija beigās papildināta izstāde tiks izstādīta Andrejsalā Rīgā. Izstādei papildinās arī katalogs.

Projekta ietvaros mākslinieku rezidencē „Singalong” Rīgā mēnesi uzturas un strādā Kiprā dzimušais Diseldorfas mākslinieks Mihalis Nikolaides (Michalis Nicolaides).


1 / 1