en
  • Kadrs no Ināras Kolmanes filmas "Ručs un Nori"

Kino vakarskolas Latvijas jaunpienācējām

Ja dzīvo Latvijā nesen, gribi labāk iepazīt šo valsti un labā kompānijā noskatīties kādu no īpaši izvēlētām latviešu filmām, kā arī piedalīties diskusijā par filmu pie tējas tases, aicinām Tevi uz bezmaksas dokumentālās filmas «Ručs un Norie» izrādi.


Laiks: 13. janvāris, ceturtdiena, plkst. 18:00

Pasākuma vieta: Kinoteātris “K Suns” Elizabetes iela 83/85, Rīga


Pirms filmas klausīsimies kontekstu iezīmējošus ievadvārdus, bet pēc filmas būs iespēja uzdot jautājumus un diskutēt par redzēto.


Vakarskolā aicināti piedalīties arī vietējie iedzīvotāji, lai kopā ar Trešo valstu pilsoņiem noskatītos nozīmīgākos Latvijas kino darbus un lai vienkārši būtu kopā, “tīklotos” un palīdzētu jaunpienācējiem labāk iejusties Latvijas kultūras telpā un izprast to.


Kino vakars noritēs “Zaļajā režīmā”, kas nozīmē, ka pasākumu varēs apmeklēt personas ar vakcinācijas pret Covid -19 sertifikātiem vai pārslimošanas sertifikātiem. 


Uz pasākumu obligāti jāreģistrējas šeit:

 https://forms.gle/1gAmRzn9KAZbmGss9


Ručs un Norie. Dokumentāla filma, Latvija, 2015.

Režisore: Ināra Kolmane


«Ručs un Norie» ir stāsts par divu eksotisku pasauļu sastapšanos, kas uzšķiļ pārsteidzošu emocionālu un dvēselisku radniecību. Antropoloģijas maģistratūras studente Norie Tsuruta no Japānas ierodas Latvijā, lai pētītu un rakstītu savu maģistra darbu par suitu novadu. Te viņa satiek vienu no vecākajām suitu sievām Mariju Steimani, sauktu par Ruču, kura nezina ne vārda angliski, toties dzied. Norie iemācās latviešu valodu un dziesmas. Un antropoloģiskā interese pamazām pārvēršas patiesā gara tuvībā, kas neapdziest pat tad, kad Norie ir spiesta atgriezties Japānā. Turpmāk Latvija un Japāna ir saistītas ar neredzamu un ļoti personisku pavedienu – Ručs raizējas par Norie „tur, tālumā” un uztraucas par katru zemestrīci Japānā. Bet Norie sauc Ruču par savu Latvijas vecmāmiņu, vēlas atgriezties un savā dzimtenē iet uz futbola spēli latviešu tautastērpā un kopā ar draugiem sauc: „Sarauj, Latvija!”.


Filma latviešu valodā (ar angļu subtitriem)


“Kino vakarskolas Latvijas jaunpienācējām” tiek rīkotas projekta “Latvijas vēstures un laikmetīgās kultūras kodi” (LV – LKK) ietvaros *


* Projekts “Latvijas vēstures un laikmetīgās kultūras kodi” (LV – LKK) ir LLMC integrācijas satura projekts, kurā ar dažādu laikmetīgajā kultūrā balstītu pasākumu palīdzību sekmējam mūsu valsts jaunpienācēju iekļaušanos Latvijas kultūras, mākslas un sabiedrības aktuālajos procesos.


Lasīt vairāk