...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Kūkošana ar mākslinieku
LLMC Ofisa galerija, Alberta iela 13, Rīga
16.09.13

Piektdien, 20. septembrī, plkst. 18:00 Laikmetīgās mākslas centrs (LMC) aicina uz notikumu „Kūkošana ar mākslinieku” jeb eksperimentālās izstādes-darbnīcas „Velosipēda portrets ar boa” noslēguma pasākumu. Kūkošanas laikā būs iespējams nogaršot mākslinieces Magones Šarkovskas cepto torti un iemalkot glāzi vīna, izšķirstīt paralēli izstādei tapušo albumu, piedalīties amizantā fotosesijā ar augiem un, protams, apskatīt vairāku nedēļu garumā tapušo izstādi.

„Kūkošana ar mākslinieku” notiks LMC Ofisa galerijā, Alberta ielā 13.

Māksliniece izstādes laikā ir gleznojusi, šuvusi, transformējusi ikdienas priekšmetus, apgleznojusi vienu no LMC ofisa telpu sienām un devusies ārpus galerijas uz mākslas festivālu „Survival Kit 5”, lai komentētu vienu no Leonarda Laganovska veidotajām tribīnēm. Rezultātā māksliniece kopā ar projekta kuratori Šeldu Puķīti, regulāri papildinot un transformējot izstādes saturu un formu, ir radījušas telpisku mākslinieces portretu.

Informācija par izstādi:

Magones Šarkovskas glezniecība ir zināma ar viegli atpazīstamās, priekšmetiskās pasaules izkadrējumiem uzliktiem uz audekla. Šīs pirmajā brīdī šķietami viegli atkodējamās pasaules fragmentus māksliniece spēj pārvērst ritmiskā krāsu un tīru līniju kārtojumā, realitātes absolūtajā abstrakcijā.

Turpinot meklēt realitātes citādās dimensijas un savu radošo izteiksmju iespējas, māksliniece klasiskas izstādes formāta vietā ir izvēlējusies veidot eksperimentālu darbnīcu. Visu projekta laiku LMC Ofisa galerijas telpās turpināsies izstādes apaudzēšanu, kamēr kuratore, iejūtoties kurjera un reizē laboranta lomā, nesīs, viņasprāt, nepieciešamos materiālus un fiksēs iegūtos rezultātus.

Izstādes kuratore: mākslas zinātniece Šelda Puķīte.

Izstāde apskatāma Laikmetīgās mākslas centra Ofisa galerijā, Alberta ielā 13, 7. stāvā, līdz 2013.gada 20. septembrim. LMC durvis atvērtas katru darba dienu no 12.00-18.00.

Plašāka informācija par mākslinieci un izstādi:

http://www.lcca.lv/lv/aktualitates/magones-sarkovskas-izstades-velosipeda-portrets-ar-boa-atklasana-lmc-ofisa-galerija/

Izstāde tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.