...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Kulinārijas grāmata bērniem un pasaku klausāmgrāmata

12.06.14

Kulinārijas grāmatas „Dažādu garšu pulciņš” recepšu gatavošanā piedalījās piecpadsmit dažādu nacionalitāšu pārstāvji - bērni, kas dzīvo Latvijā. Starp ēdieniem, kuru receptes iekļautas grāmatā, ir armēņu dolma, ēģiptiešu falafels, plovs tatāru gaumē, baltkrievu draņiki, ķīniešu pelmeņi un daudzu citu tautu tradicionālā virtuve. „Ēdienu pasaule ir tik daudzveidīga, tāpat kā tautas ziemeļos, dienvidos, austrumos un rietumos, kas šos ēdienus radījušas. Ikkatru no tiem nogaršojot, rodas sajūta, ka esi iepazinis arī šo dažādo tautu cilvēkus, kļuvis tiem tuvāks. Arī mūsu recepšu autori ir dažādu tautu cilvēki, kas dzīvo Latvijā, bet katrs saglabājis savai tautai raksturīgo ēdienu garšu, ko iemācījis arī saviem bērniem. Tā ir viņu mājas garša, bet mums lai tas ir garšīgs ceļojums,” grāmatas ieceri raksturo projekta vadītāja Līga Puriņa – Purīte un pateicas gan visiem, kas piedalījās ēdienu gatavošanā, gan projekta darba komandai. Fotogrāfiju autore ir Aija Bley, grāmatas mākslinieks – Rauls Liepiņš. Grāmatā receptes publicētas trīs valodās – latviešu, angļu un krievu. Kulinārijas grāmata tiks dāvināta skolām un bibliotēkām visā Latvijā, veicinot dažādu kultūru izpratni un pieņemšanu caur vienkāršu un saprotamu veidu – kulināriju.

17. jūnijā tiks laists klajā arī klausāmieraksts „Deviņu tautu pasakas” CD formātā. Pasakas, kas raksturo Āzijas, Kaukāza un slāvu apdzīvotos reģionus, akcentē visām tautām līdzīgos ētikas principus un vērš klausītāju uzmanību uz līdzīgo, nevis atšķirīgo. Izlasi ierunājuši profesionāli aktieri – Guna Zariņa, Andris Kalnozols un Edgars Samītis, mūzikas autors – Goran Gora, runas pedagoģe – Aina Matīsa, māksliniece – Ieva Liepiņa. Arī klausāmgrāmata tiks nodota skolām un bērnudārziem bez maksas.

Projekts „Saredzēt! Sadzirdēt! Saprast! Rīkoties!” tika uzsākts 2012. gadā. Tā uzdevums ir veicināt toleranci un vienotību, dialoga veidošanu starp uzņemošo sabiedrību un „jaunpienācējiem” un nepilsoņiem. Projekta vadītāja Līga Puriņa – Purīte uzsver: „Integrācija ir divvirzienu process, kas prasa attieksmi un vēlmi no abām pusēm. Tā nav vienas grupas pārstāvju mehāniska iekļaušana sabiedrībā, tādēļ ikviena aktivitāte mūsu projektā ir vērsta uz to, lai sekmētu abu sabiedrības pušu integrāciju! Visas aktivitātes projekta ietvaros tiek organizētas ar mērķi veicināt trešo valstu valstspiederīgo, it sevišķi mazāk aizsargāto grupu - sieviešu, bērnu un senioru, iesaisti uzņemošajā sabiedrībā, aktīvu līdzdalību un kvalitatīvu integrāciju Latvijā.”

1 / 1