en
  • Foto: Juris Boiko

Hardija Lediņa gads tiks noslēgts ar koncertu "Kuncendorfs un Osendovskis"

4. decembrī plkst. 19:00 ar kamerorķestra Sinfonietta Rīga (diriģents Normunds Šnē) koncertu „Kuncendorfs un Osendovskis” LNB Ziedoņa zālē tiks noslēgts Hardija Lediņa gads. Koncertā tiks atskaņota komponista Platona Buravicka radītā apvienības NSRD (Nebijušu sajūtu restaurēšanas darbnīca) leģendārā albuma „Kuncendorfs un Osendovskis” aranžija, ko kopā ar kamerorķestri izpildīs solisti – muzikologs Orests Silabriedis un kādreizējā NSRD dalībniece Inguna Rubene.

„Kuncendorfs un Osendovskis” ir viens no Latvijas avangarda mūzikas spožākajiem piemēriem, kurā Hardija Lediņa eksperimentālais skaņu rokraksts apvienojas ar domubiedra Jura Boiko tekstu, risinot filozofisko stāstu par Alfrēdu, Jūliju, vīru ar cigareti, mītisko vietu Ķīnu un citiem pa dzīvi klīstošiem personāžiem. Albums tika ierakstīts 1984. gadā mājas ierakstu studijās Bānūžos un Pārdaugavā, to producēja Ingus Baušķenieks 1985. gadā.

„Kuncendorfs un Osendovskis” nodošana „akadēmiķu rokās” savā ziņā tupina LLMC no vienas puses ironisko, no otras puses drosmīgo pieteikumu - kanonizēt Hardiju Lediņu, izgaismojot viņa personības un daiļrades pārlaicīgo dabu, kas spēj transformēties un būt aktuāla arī šodien.

Albuma aranžiju sagatavojis komponists Platons Buravickis, kurš sevi jau pierādījis laikmetīgās akadēmiskās mūzikas laukā. Orests Silabriedis to raksturo: „Jaunais komponists Platons Buravickis ir absolūti neordināra personība, un viņš labi piemērots darbam ar “NSRD” materiālu, jo šim puisim ar eleganto tauriņu un smalkajām kurpēm labi pazīstamas dzīves galējības – uz savas ādas pārbaudīta kuģu remontrūpnīcas gaisotne un turpat līdzās mākslas pasaules matērijas no vecmodīgām klavierēm līdz mūslaiku elektronikas jaunākajiem sasniegumiem.”

Biļetes uz koncertu iepriekšpārdošanā iespējams iegādāties visās Biļešu paradīzes kasēs un www.bilesuparadize.lv. Pašlaik biļešu cena – 10 EUR, bet tuvojoties koncertam tās kļūs dārgākas.

Koncerts tiek īstenots pateicoties ABLV Charitable Foundation, Valsts Kultūrkapitāla fonda, Projektu bankas, Latvijas Radio 3 un Radio NABA atbalstam.


Lasīt vairāk