en

LLMC aicina ziedot NSRD albuma „Kuncendorfs un Osendovskis” aranžijas pirmatskaņojumam

NSRD albums "Kuncendorfs un Osendovskis" tika ierakstīts 1984. gadā mājas ierakstu studijās Bānūžos un Pārdaugavā, ko producēja Ingus Baušķenieks 1985. gadā. Savukārt 1999. gadā tas tika pārizdots CD un kasetes formātā.

Lai realizētu šo ieceri un veicinātu laikmetīgās mūzikas jaundarbu radīšanu un publisku atskaņošanu, ir nepieciešams papildu finansējums. Šī ir iespēja atbalstīt gan Hardija Lediņa gada norisi, gan veicināt laikmetīgās mūzikas jaunradi, publisku atskaņošanu un saglabāšanu materiālā veidolā, tādēļ aicinām NSRD draugus finansiāli atbalstīt projektu, kā arī dalīties ar informāciju par šīs kopfinansēšanas platformas darbību. Ikvienam ir iespējams ziedot paša izvēlētu summu platformā „Projektu Banka”, sekojot šai saitei:

http://projektubanka.lv/projects/nsrd-albuma-kuncendorfs-un-osendovskis-aranzija-stigu-orkestrim

Pasākuma rīkotāji būs priecīgi par jebkāda vieda ziedojumu un sarūpēs arī pateicības dāvanas katram ziedotājam no Latvijas Laikmetīgās mākslas centra.

Projekta nozīmību komentē mūzikas eksperts Orests Silabriedis:

“NSRD” ir fenomens, kas diez ko nepakļaujas verbāliem aprakstiem. Ir jāklausās. Vienkārši jāklausās. Var noderēt arī laikabiedru atmiņas. Bet ir vēl trešais ceļš – mīklas pārmīcīšana. Tieši par to ir runa Laikmetīgās mākslas centra piedāvātajā projektā, kur “NSRD” stāsts par Jūliju, leduslāčiem, priežu čiekuriem, karstvīnu, etiķi, bundziniekiem un citiem (nerunājot par Albertu un Alfrēdu), kas pazīstams ar nosaukumu “Kuncendorfs un Osendovskis”, tiek pārstrādāts jeb pārmīcīts jaunā kvalitātē, resp., aranžēts Valsts kamerorķestrim Sinfonietta Rīga.

Jaunais komponists Platons Buravickis ir absolūti neordināra personība, un viņš labi piemērots darbam ar “NSRD” materiālu, jo šim puisim ar eleganto tauriņu un smalkajām kurpēm labi pazīstamas dzīves galējības – uz savas ādas pārbaudīta kuģu remontrūpnīcas gaisotne un turpat līdzās mākslas pasaules matērijas no vecmodīgām klavierēm līdz mūslaiku elektronikas jaunākajiem sasniegumiem.

Līdz ar sāgas “Kuncendorfs un Osendovskis” pārtapšanu jaunās skaņās par šo fenomenu uzzinās plašāks klausītāju loks. Nav taču te jāstāsta, kāda nozīme ir puslīdz izglītotas sabiedrības kopīgam informācijas laukam, lai vispār būtu iespējama saruna! Un saruna nav iespējama bez atmiņām, precīzāk, neaizmiršanas un atgādinājumiem. Lai paplašinās apvārsnis un asociāciju telpa.

Jā, kas galu galā ir tie apbrīnojamie cilvēki, kas parudens mežā sēņu un ogu pilnbrieda laikā staigā pa mežu bez groziem un bez nažiem. Kas viņi ir? Par to stāsta “Kuncendorfs un Osendovskis”. ” (Orests Silabriedis, 2015. gada maijā)

Koncerts iecerēts kā Hardija Lediņa gada kulminācijas un noslēguma pasākums, taču, ja izdosies piesaistīt papildus finansējumu, tas tiks izdots arī audio ieraksta formātā, kļūstot pieejams plašam interesentu lokam.

Lai varētu ziedot, ir jāveic vienkārša reģistrēšanās „Projektu Banka” platformā un jāizvēlas vēlamā ziedojuma summa, ko var pārskaitīt SEB, Swedbank, Citadele, Nordea vai Paysera internetbankas lietotāji. Gadījumā, ja vēlaties ziedot, bet nevarat to izdarīt „Projektu Banka” platformā, tad iespējams pārskaitīt ziedojumu uz Latvijas Laikmetīgās mākslas centra Swedbank kontu LV13HABA0001407046197, pretī saņemot gan pateicības dāvanas, gan LR likumdošanā noteiktos nodokļu atvieglojumus.

Aicinām aktīvi sekot līdzi šai kampaņai – līdz tās beigām palikuši divi mēneši, kuru laikā ceram savākt nepieciešamos 3000 EUR.

Latvijas Laikmetīgās mākslas centra un Hardija Lediņa vārdā lūdzam atbalstīt šo projektu finansiāli vai daloties ar informāciju par „Projektu bankas” iniciatīvu.

Kuncendorfs un Osendovskis būs pateicīgi!

Hardija Lediņa gadu producē Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, programmas kuratores – Solvita Krese un Diāna Popova.

Kultūras programma „Hardija Lediņa gads” tiek finansēta ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Latvijas Republikas Kultūras ministrijas, ABLV Charitable Foundation un Eiropas Komisijas atbalstu.

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs ir nevalstiska organizācija ar sabiedriska labuma statusu. Saskaņā LR likumdošanu ziedotājiem ir iespējas saņemt nodokļu atvieglojumus.

Biedrība Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs
Adrese: Alberta iela 13, Rīga, LV – 1010
Vienotais reģistr. Nr.: 40003506194
Banka: SWEDBANK
Konta Nr.: LV13 HABA 0001 4070 46197
Kods: HABALV22


Lasīt vairāk