...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

LLMC Vakarskolas lasīšanas darbnīca "Korupcija"
LLMC Ofisa galerija, Alberta iela 13, Rīga
07.04.16

12. aprīlī 18:00 aicinām uz nākamo LLMC Vakarskolas lasīšanas darbnīcu. Sekojot aktualitātēm pasaulē, šīs reizes tēma – Korupcija.

Tā dēvēto “Panamas papīru” nonākšana atklātībā radījusi ievērojamu drudzi plašsaziņas līdzekļos un valdībās. Vienlaikus, šāds scenārijs nesenā pagātnē realizējies ne reizi vien, pirms vairākiem gadiem ļaujot mākslinieku duetam UBERMORGEN intervijā ar citu klasificētas informācijas nopludinātāju, Edvardu Snoudenu, spekulēt par datorsistēmu administratoru revolucionāro potenciālu.

Nataša Ginvala savā esejā apsakta apslēptas darbības plašākā kontekstā, atsaucoties uz korupcijas politisko, ķermenisko un garīgo dimensiju, kā arī, līdzās tās maitājošajiem aspektiem, piemin radošo, kolektīvo potencialu. Tikmēr mākslinieces Kvintanas Anas Viksvo projekts iezīmē garīgi slimos kā grupu, kura vēsturiski tikusi pakļauta necaurskatāmām procedūrām, un kuras iespējas runāt pašiem savā balsī aizvien ir ierobežotas, uzdodot plašāku jautājumu par mākslas spēju piedalīties atklātību veicinošos procesos.

Lasīšanas darbnīcas teksti:

Natasha Ginwala. Corruption: Three Bodies, and Ungovernable Subjects. 2015

 Do You Think That’s Funny?. A Conversation between Edward Snowden and UBERMORGEN. 2013

Quintan Ana Wikswo. Excerpted from IN WHICH THE ARTIST IS HELD FOR QUESTIONING BY THE VIRGINIA STATE POLICE. 2015