...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

LMC aicina uz litogrāfijas meistardarbnīcu
Latvijas Mākslinieku savienības (LMA) Litogrāfijas darbnīca, Rīga
20.09.12

Ceturtdien, 20. septembrī, Latvijas Mākslinieku savienības (LMA) Litogrāfijas darbnīcā norisināsies bezmaksas meistardarbnīca, kurā būs iespējams uzzināt un izmēģināt litogrāfijas mākslu. Nodarbības notiks no plkst. 15:00 līdz 19:00, un tās vadīs izstādes „Piedrukas” kuratore, grafikas māksliniece Lāsma Pujāte un meistars Imants Krepics.

Meistardarbnīcā aicināti piedalīties gan skolnieki, studenti, interesenti bez priekšzināšanām, kā arī, jo īpaši mākslas skolu audzēkņi, pasniedzēji, LMA studenti un mākslinieki. Meistardarbnīcā būs iespēja iepazīties ar litogrāfijas tehnikas pamatiem, un iemēģināt roku, sākot ar akmens slīpēšanu, tad zīmējot ar speciālo litogrāfijas krītiņu un tušu un beidzot ar drukāšanas paraugdemonstrējumiem. Auditorijai ar priekšzināšanām būs iespēja iepazīt un izmēģināt dažus litogrāfijā retāk izmantotus tehniskos paņēmienus.

Nodarbība ilgs stundu, un tajā piedalīties iespējams, ierodoties plkst. 15:00, 16:00, 17:00 vai 18:00.

Darbnīca tiek vadīta Lāsmas Pujātes kūrētās izstādes „Piedruka” ietvaros, kas līdz 3. oktobrim ir skatāma Laikmetīgās mākslas centra (LMC) Ofisa galerijā. Izstāde iekļaujas galerijā veidotā notikumu virknē, kas aicina palūkoties uz atmiņas un realitātes konstruēšanu ar vēsturisku interpretāciju, personisku stāstu un kolektīvas pieredzes palīdzību. Izstādes ietvaros ikvienam ir iespēja iepazīties ar litogrāfijas darbnīcu noslēpumiem un kolektīvi radītiem mākslas darbiem.

Latvijā ir tikai dažas litogrāfijas darbnīcas, no kurām īpaša ir Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) Grafikas kameras litogrāfijas darbnīca, ar kuras palīdzību tapusi šī izstāde. Tās vadītājs un meistars ir pieredzes bagātais Imants Krepics, kas ieviesis savā praksē teju alķīmiskas drukāšanas metodes. Lāsma Pujāte, izstādes kuratore, stāsta „Par „piedruku” sauc pašu pirmo izmēģinājuma novilkumu jebkurā grafikas mākslas tehnikā. Caur šo novilkumu tiek pētīta krāsas kvalitāte, saķere ar papīru un pareizā krāsu saderība. „Piedrukas” ir  kolektīvs un savdabīgi margināls mākslas darbs, kur apvienoti neskaitāmi laika, nejaušība un autorību slāņi.

Darbnīcas norises vieta: Latvijas Mākslinieku savienība (LMA), Litogrāfijas darbnīca 5. stāvā 84,85. telpa 11. Novembra krastmalā 35.

Izstāde „Piedrukas” apskatāma Laikmetīgās mākslas centra Ofisa galerijā, Alberta ielā 13, 7. stāvā. Darba laiki: 12:00-18:00. Ieeja – bezmaksas.