...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Justīne Savitska "Audio versija par hipotētisku mākslinieci"

24.01.21

Audio ieraksts, 13’22”

2020

Autores īpašums"Audio versija par hipotētisku mākslinieci" ir radīta no liecībām un secinājumiem par pavisam reālu 20. gadsimta otrās puses Latvijas mākslinieču intelektuālo vēsturi un izvērš virkni jautājumu: Kādas bija viņas karjeras iespējas? Kas viņu interesēja? Ar ko viņa nodarbojās? Kā par viņu runāja toreiz un ko par viņu zinām tagad? Audio ierakstā dzirdama mākslinieces Rasas Kalniņas-Grīnbergas un Mudītes Gaiševskas balss, citāti no tā laika periodikas un sarunu fragmenti ar daļu no pētniekiem, kuri projektā "Neuzrakstītie stāsti: mākslinieču arhīvi" atklāj maz zināmos vai aizmirstos mākslinieču stāstus - Paulu Stutiņu, Andru Silapēteri, Ievu Melgalvi, Tomu Ķenci un Evitu Gozi.


Justīne Savitska (1990) ir Latvijas Radio žurnāliste. Strādā par producenti multimediālos radio projektos, ir dokumentālu radio stāstu autore, producente un redaktore un vada Latvijas Radio Inovāciju laboratoriju. Justīne Savitska ir arī žurnālistikas pasniedzēja Latvijas Universitātē, kur ieguvusi sociālo zinātņu bakalaura grādu komunikācijas zinātnē un humanitāro zinātņu maģistra grādu antropoloģijā.


Audio ierakstā lietota šāda mūzika: "Minus", autors Nctrnm. No freemusicarchive.org CC, 4.0 creativecommons.org/licenses/by/4.0/