...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Norisināsies kino mākslinieka Pjēra Lika Vajankūra lekcija „Par vertigo un gruvešiem”
"Kino bize", Skolas ielā 15, Rīga
01.02.13

Piektdien, 1. februārī, plkst. 18:30 arī īpašu vieslekciju „Par vertigo un gruvešiem. Kanādas eksperimentālais kino (1968-2010)” (Of Vertigo and Ruins) Latvijā viesosies pētnieciskā kino eksperts un mākslinieks no Monreālas Pjērs Liks Vajankūrs (Pierre-Luc Vaillancourt). Lekcijā un filmu skatē iekļauti būtiskākie Kanādas eksperimentālā kino klasikas un mūsdienu autoru darbi. Pasākums norisināsies kinoteātrī "Kino bize", Skolas ielā 15.

Pasākumu organizē Laikmetīgās mākslas centrs (LMC) sadarbībā ar Kanādas pētnieciskā kino institūtu, Kaņepes kultūras centru un kinoteātri „Kino bize”.

Programmas „Of Vertigo and Ruins – Kanādas eksperimentālais kino 1968 – 2010” izlase ietver vizuālus eksperimentus uz celuloīda filmām, līdztekus daudzslāņainām attēlu un nozīmju kolāžām, avangardiskām spēlēm ar laiku un naratīva struktūrām, kā arī atrasta materiāla izmantojumu un 1968. gada Parīzes nemieru laika kino arhīva lietojumu. Filmu izlase līdz šim tikusi demonstrēta dažādās kinotēkās un mākslas centros Parīzē, Puatjē, Tulūzā, Triestē, Udīnē, Briselē, Berlīnē, Varšavā, Vroclavā, Ļubļanā, Zagrebā u.c.

Lektors Pjērs Liks Vajankūrs līdztekus filmu uzņemšanai un instalāciju veidošanai aktīvi nodarbojas ar pedagoģisko darbu. Viņa interešu lokā ir netradicionālas kino projekciju vietas un akcijas, kas veicina kino procesa netradicionālas izpausmes. Vajankūra darbi tikuši demonstrēti dažādās pasaules valstīs, kā atzītos mākslas un kino centros, tā „underground” kinoteātros, baznīcās, kazino, bunkuros un pat lopkautuvēs. Interviju ar Vajankūru iespējams noskatīties šeit: http://vimeo.com/46034162.

Ieejas maksa pasākumā: 1LVL. Biļetes nopērkamas kinoteātrī „Kino bize” un Kaņepes kultūras centrā, Skolas ielā 15. Mākslinieka vizīti Latvijā atbalsta viesnīca „Neiburgs”. Pasākums norisināsies angļu valodā.

Par Kanādas pētniecisko kino institūtu:

Monreālā bāzētais Kanādas pētnieciskā kino institūts (ICPCE) nodarbojas dažādu formu avangarda kino, video un digitālās mākslas popularizāciju, veido pētnieciskā kino klasikas programmu senansus, sekmējot šīs nozares attīstību un netipisku kino mākslas prakšu pētniecību Kanādā un citās valstīs. Tāpat ICPCE izdod DVD ierakstus un publicē materiālus par „underground” kinomākslu. ICPCE organizētās meistarklases veidotas ar mērķi veicināt kinematogrāfa radošo iespēju izpēti un izmantošanu.

Par programmu „Of Vertigo and Ruins”

http://www.icpce.org/archives.html

http://www.wrocenter.pl/en/strony-wydarzen/of-vertigo-ruins-kanadyjskie-kino-eksperymentalne-1968-2010/

http://www.motamuseum.com/News/vertigo-ruins-refractions-avant-garde-cinema-slovenian-cinematheque

Notikumu atbalsta viesnīca "Neiburgs".

Of Vertigo and Ruins.
1 / 2