...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Norisināsies Publiskās mākslas programmas KOPĀ “Radošais randiņš”
Ģertrūdes ielas teātris
28.08.20

28. augustā plkst. 16:00 Ģertrūdes ielas teātrī (Ģertrūdes iela 101a, Rīga, pagalma ēka) notiks Publiskās mākslas programmas KOPĀ “Radošais randiņš”. Pasākums iepazīstinās ar programmas norisi un kalpos kā iepazīšanās platforma potenciālo vides objektu veidotājiem un sadarbības partneriem. Piedalīties aicināti gan mākslinieki un vizuālās mākslas pārstāvji, gan sadarbības partneri – Rīgas apkaimju aktīvisti, uzņēmēji, institūciju un reģiona pilsētu pārstāvji.


Pieteikšanās pasākumam līdz 28. augustam plkst. 14:00*, aizpildot anketu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdIjjxNN8ivJn748pOWAxa2Xy2nSuhnMfYv9sOrO2S5T79Vng/viewform


Publiskās mākslas programma KOPĀ radīta kā atbalsta mehānisms vizuālās mākslas pārstāvjiem Covid-19 izraisītās krīzes pārvarēšanai, papildus ietverot kvalitatīvu pilsētvides uzlabošanu. Konkursa kārtībā paredzēts izvēlēties un pēc tam izstrādāt 10 jaunus pilsētvides objektus Rīgā un reģionu pilsētās.


Kā būtisks KOPĀ elements izvirzīta sadarbība un atvērtas, iekļaujošas publiskās telpas veidošana. Programma paredz mijiedarbi starp mākslas darbu autoriem un viņu radīto objektu atrašanās vietu, kā arī iedzīvotājiem, apkaimju biedrībām, institūcijām, uzņēmējiem vai pašvaldībām. Mākslinieki un vizuālās mākslas pārstāvji aicināti domāt par jaunradītajam mākslas darbam vai objektam kā par indivīdu, kopienu un sabiedrību vienojošiem elementiem jeb vietu, kur satiekas.


“Radošais randiņš” tiek veidots kā tīklošanās pasākums starp ieinteresēto pilsētvides projektu autoriem un apkaimju, reģiona pārstāvju, institūciju – potenciālajiem sadarbības partneriem. Pasākuma gaitā programmas KOPĀ vadītāja Līga Lindenbauma iepazīstinās ar tās ieceri, konkursa noteikumiem un plānoto norisi. Apkaimju biedrību, reģiona pilsētu un institūciju pārstāvji, kuri būs pieteikuši dalību pasākumā, iepazīstinās ar pārstāvēto teritoriju specifiku un iespējamām jaunradīto vides objektu atrašanās vietām. Vizuālās mākslas pārstāvji šī būs iespēja iepazīties ar potenciālajiem sadarbības partneriem un uzdot jautājumus par konkursa projektu pieteikumu sagatavošanas noteikumiem.

 

Publiskās mākslas programmu KOPĀ pēc Latvijas republikas Kultūras ministrijas deleģējuma īsteno Latvija Laikmetīgās mākslas centrs. Projektu iesniegšana konkursam ir līdz 14. septembrim plkst. 12:00. Nedēļas laikā tos izvērtēs profesionāla žūrija, kura tālākai attīstībai izvēlēsies 10 pārliecinošākos pieteikumus. Konkursa rezultāti tiks paziņoti pēc 23. septembra. Septembra beigās un novembrī noritēs izvēlēto objektu izstrāde un īstenošana. Novembra beigās notiks “Objektu parāde”, kurā būs skatāmi programmā īstenotie objekti.*Pagarināts termiņš! [26.08.2020.]