...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Notiks LLMC Vakarskolas lasīšanas darbnīca "Māksla un horeogrāfija"
LLMC Ofisa galerija, Alberta iela 13, Rīga
08.12.16

13.decembrī plkst. 18:00 Latvijas Laikmetīgās mākslas centra Ofisa galerijā notiks šī gada pēdējā LLMC Vakarskolas lasīšanas darbnīca "Māksla un horeogrāfija", kas aicina ikvienu uz tikšanos, lai kopā diskutētu par diviem darbnīcas lasīšanas tekstiem - William Forsythe "Choreographic Objects" un Dorothea von Hantelmann "The Experiential Turn". 

Notikumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas Republikas Kultūras ministrija un Eiropas Savienības programma “Radošā Eiropa”.

Pēdējos gados laikmetīgās mākslas institūcijās it bieži notiek izstādes, kuru autori ir profesionāli horeogrāfi. To uzmanības centrā ir nevis dokumentācija un arhīvu materiāli, bet gan kustība un mijiedarbība ar skatītāju. Viens šādas izstādes autors, horeogrāfs un dejotājs Viljams Forsaits savā esejā apsver, kāda varētu būt horeogrāfiska domāšana, kura nav sasaistīta ar izpildītāja ķermeni. Plašākā griezumā, kritiķe un kuratore Doroteja van Hantelmana skata performatīvas, fenomenoloģiskas un dzīvā komunikācijā balstītas mākslas prakses līdztekus pārticības pieaugumam rietumu pasaulē un no tā izrietošajam fokusam uz katra skatītāja individuālo pieredzi.

"LLMC vakarskolas” cikla pamatā ir aktuālu laikmetīgās mākslas norišu iepazīšana, lai stiprinātu kritiskās domāšanas un diskusijas attīstību Latvijas mākslas vidē. Tajā tiek apspriesti dažādi laikmetīgās mākslas jautājumi caur nozīmīgu teorētiķu tekstu lasīšanas pieredzi. Dalība „LLMC vakarskolā” ir bez maksas, un tajā aicināti apmeklēt esošie un topošie mākslinieki, kritiķi, kuratori, kultūras menedžeri, mākslas un humanitāro zinātņu studenti. Pirms katras lasīšanas darbnīcas dalībnieki aicināti patstāvīgi iepazīties ar konkrētajiem tekstiem, klātienes diskusiju balstot uz šo tekstu lasīšanas pieredzi. Tekstu un kritikas cikla kuratori - Valts Miķelsons un Inga Lāce.

Lai saņemtu tekstus, rakstīt uz alise.ziemule@lcca.lv

Enactment of The Ninth Hour by Maurizio Cattelan, 1999
1 / 3