en
  • Dizains: Dace Pudāne

NSRD veltīts koncerts „Zū-zā ti-ti-ti”

Piektdien, 27. februārī, pulksten 19.00 Hardija Lediņa gada ietvaros Rīgas Anglikāņu baznīcā (Pils ielā 11) notiks NSRD (Nebijušu sajūtu restaurēšanas darbnīcai) veltīts koncerts „Zū-zā ti-ti-ti”. Tajā tiks atskaņotas multimediju mākslinieka Hardija Lediņa un eksperimentālās mākslas un mūzikas apvienības NSRD dziesmas, ko izpildīs grupa „Nebijušā restauratori”, kā arī Roberts Gobziņš kopā ar grupu „Resnie putni”. Muzikālo daļu papildinās mākslinieces Inetas Sipunovas video.


“Acis vaļā visu dienu, naktī visu laiku ciet
Uzlec saule dejojiet, dejojiet līdz saule riet, naktī varat atpūsties, ja vien nebūs pilnmēness.”
(J.Boiko)

Šogad aprit 33 gadi kopš apvienības NSRD dibināšanas, tādēļ Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LMC) un Hardija Lediņa kādreizējie laikabiedri aicina atcerēties un gremdēties astoņdesmito gadu noskaņās NSRD populārāko dziesmu koncertā „Zū-zā ti-ti-ti”, kas notiks Rīgas Anglikāņu baznīcā. NSRD pastāvēja no 1982. līdz 1989. gadam, viņu pirmā koncertperformance datēta ar 1982. gadu Kultūras namā „Oktobris”, grupai uz skatuves uznākot caur skapi. Pēc 1989. gada no apvienības tika attīstīta Aptuvenās mākslas aģentūras koncepcija.

Koncerta „Zū-zā ti-ti-ti” vietas izvēle nav nejauša – kopā ar domubiedriem no 1974. līdz 1977. gadam Hardijs Lediņš Anglikāņu baznīcā (tolaik Politehniskā institūta Studentu kluba telpās) rīkoja diskotēkas un pagrīdes avangarda mūzikas festivālus, kuros tika atskaņota tolaik neatļautā eksperimentālā, kā arī sakrālā mūzika, piedaloties nozīmīgiem padomju perioda mūzikas autoriem, tostarp, igauņu komponistam Arvo Pērtam.

Cenšoties atkal nojaukt robežas starp mākslu un ikdienu, koncertā „Zū-zā ti-ti-ti” NSRD skaņdarbus un noskaņas interpretēs un izpildīs grupa „Nebijušā restauratori”, ko veido kādreizējā NSRD dalībniece Inguna Rubene (bij. Černova), kā arī mūziķi Nils Īle, Einārs Latiševs, Jānis Pelše, Andrejs Grimms. NSRD akciju un performanču dalībnieks Roberts Gobziņš kopā ar grupu „Resnie Putni” izpildīs jaunizveidoto koncertprogrammu „Hardija Lediņa valši un polkas”, akcentējot NSRD saistību ar grupu „Dzeltenie Pastnieki”. Koncertā kopā ar Robertu Gobziņu piedalīsies Hardija Lediņa laikabiedri Uģis Vītiņš, Didzis Erra un Uldis Vanags, kā arī viesmūziķi. Koncerta muzikālo daļu papildinās mākslinieces Inetas Sipunovas video.

Biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas Biļešu Servisa kasēs un internetā: http://www.bilesuserviss.lv/lat/biletes/nsrd-labako-dziesmu-koncerts-zuza-tititi-158384/

Biļešu cena 8 EUR, pasākuma dienā 10 EUR.

Koncertu organizē Latvijas Laikmetīgās Mākslas centrs Hardija Lediņa gada ietvaros - atzīmējot Latvijas avangarda mūzikas un mākslas klasiķa 60. jubileju, LMC sadarbojas ar dažādu radošo jomu pārstāvjiem un Hardija Lediņa laika biedriem, visa gada garumā rīkojot virkni kultūras pasākumu, kas pievērš plašākas sabiedrības uzmanību leģendārā mākslinieka daudzpusīgajam radošajam mantojumam. 

Hardija Lediņa gadu producē Latvijas Laikmetīgās Mākslas centrs, programmas kuratores Solvita Krese un Diāna Popova.

Kultūras programma „Hardija Lediņa gads” tiek finansēta ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Latvijas Republikas Kultūras ministrijas, ABLV Charitable Foundation un Eiropas Komisijas atbalstu.

Informatīvie atbalstītāji: Radio Naba, Satori, Punctum Magazine, Delfi, Arterritory, Veto Magazine, Foto Kvartāls, Latvju Teksti, Studija, Mūzikas Saule.

Sekojiet līdzi informācijai par Hardija Lediņa gada pasākumiem: http://www.facebook.com/HardijaLedinaGads

Lasīt vairāk